Pardubice se rozloučily se Španělskem obratem proti dánskému Odense a v zimě zvítězily počtvrté za sebou

Fotbalisté Slovácka zdolali 2:1 Budučnost Podgoricu a zvítězili i ve třetím utkání na soustředění v Turecku. O stoprocentní bilanci v Beleku naopak přišla v závěrečném pátém zápase Ostrava po remíze 1:1 s jiným černohorským týmem Dečič Tuzi. Generálku na jarní část sezony zvládly Pardubice, které si poradily v Marbelle 2:1 s dánským Odense.

Slovácko rozhodlo o výhře nad lídrem černohorské ligy až v závěru. V 69. minutě se prosadil z dorážky Ondřej Mihálik a v 85. minutě zvýšil z penalty Marek Havlík. Podgorica stihla už jen snížit. Svěřenci kouče Martina Svědíka navázali v Turecku na triumfy nad ukrajinským celkem Čerkasy a Radnički Niš ze Srbska.

Ostravský trenér Pavel Hapal nasadil do obou poločasů rozdílnou jedenáctku. Silnější sestavu vyslal do první půle, kterou Baník vyhrál díky Klímově trefě z 25. minuty. Sedmadvacetiletý útočník dal v posledních třech přípravných zápasech pět branek.

V předchozích čtyřech utkáních v Turecku vstřelili Slezané pokaždé tři branky, dnes už ale další nepřidali. Naopak Dečič v 87. minutě srovnal.

JARÁBEK UŽ V KARVINÉ NEPOTŘEBUJE SLUŽBY SOUKENÍKA, EXHRADECKÉHO HRÁČE TAK ČEKÁ STĚHOVÁNÍ JINAM

Odense poslal proti Pardubicím do vedení už ve druhé minutě Mihajlo Ivančevič hlavou po rohu, ale třináctý tým české ligy ještě do přestávky výsledek otočili. Ve 34. minutě srovnal Marek Icha tvrdou střelou zpoza šestnáctky a v nastaveném čase se trefil Kryštof Daněk po přihrávce Michala Hlavatého.

"Prvních dvacet minut jsme byli ospalí, navíc soupeř hrál od začátku ve velké intenzitě. Inkasovali jsme jednoduchý gól ze standardky. Pak jsme ale chytli tempo a moc se mi to líbilo. Soupeř byl výborný, takové zápasy nás strašně moc posouvají dál," pochvaloval si kouč Radoslav Kováč v rozhovoru pro klubový web.

Východočeši v zimní přípravě zvítězili počtvrté za sebou. Ve Španělsku navázali na triumf 1:0 nad norským Tromsö.

Přípravné utkání ve Španělsku:

FK Pardubice - Odense 2:1 (2:1)

Branky: 34. Icha, 45.+2 Daněk - 2. Ivančevič.

Sestava Pardubic: Kinský - Mareš (62. Surzyn), Halinský (76. Kukučka), Ortiz (76. Donát), Icha (46. Chlumecký) - Kissiedou (62. Krobot), Vacek (62. Darmovzal), Hlavatý (76. Míšek), Daněk (62. Tischler) - Brdička (62. Patrák), Zlatohlávek (71. Černý). Trenér: Kováč.

Přípravné utkání v Beleku (Turecko):

1. FC Slovácko - Budučnost Podgorica 2:1 (0:0)

Branky Slovácka: 69. Mihálik, 85. Havlík z pen.

Základní sestava Slovácka: Heča - Blahút, Daníček, Kadlec, Reinberk - Petržela, Havlík, Trávník, Kim Sung-pin, Juroška - Cicilia. Trenér: Svědík.

Baník Ostrava - Dečič Tuzi (Černá Hora) 1:1 (1:0)

Branka Ostravy: 25. Klíma.

Sestava Ostravy:

I. poločas: Letáček - Ndefe, Blažek, Lischka, Kpozo - Rusnák, Kubala, Boula, Rigo, Šehič - Klíma. Trenér: Hapal.

II. poločas: Letáček - Juroška, Měkota, Pojezný, Madleňák - Buchta, Miškovič, Grygar, Šín, Šudák - Adediran. Trenér: Hapal.