Semafor F:NL: Nezvykle ofenzivní hody! Slávistická farma padá, k tomu souboj nemohoucích

LIGOVÝ SEMAFOR

Kompletní kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se odehrálo uprostřed týdne. Tento termín není obvyklý – a obvyklý nebyl ani počet branek, který v některých zápasech padl. Klobouk dolů! Strasti řeší slávistická farma ve Vlašimi, obří krizi prožívá Jihlava.

Červená – loni o fous záchrana. Letos? Jihlavo, pozor!

V průběhu podzimu atak na barážové příčky, skvělá zimní příprava, kterou Vysočina prošla bez prohry. Ale jaro? Jako by někdo tlesknul a rázem se vše změnilo.

Jihlava za celé jaro uhrála dva body ze sedmi zápasů. To je alarmující bilance. Z nadějí, které se upínaly k postupu, se tak stává záchranářská mise. Tedy stejně jako loni, kdy Jihlava slavila setrvání ve druhé lize až v poslední chvíli.

Kluky jsem snad nějakým způsobem strhnul, zářil nový kouč Brna, jenž vrátil Štěpanovského z divize do F:NL

Parta trenéra Davida Oulehly se nedokázala chytit ani na marném Brnu, na jehož hřišti ve středu prohrál 0:1.

Vlastně to není nic neobvyklého. Až na úvodní jarní zápas na hřišti béčka Olomouce (0:3) prohrála Jihlava všechny zápasy o jediný gól! I kvůli tomu je momentálně na 12. místě a náskok na sestupové pásmo se smrsknul na tři body.

„Fotbal je o gólech a produktivitě a my momentálně produktivní nejsme. Nedaří se nám do gólu dotáhnout situace v poslední třetině hřiště, bez čehož se vyhrát nedá,“ hlesl Oulehla po středečním utkání.

Oranžová – Vlašim odpadá od barážových příček

Do nepříjemné formy pomalu zabředává Vlašim. Tým, který vede trenér Martin Hyský a který je farmou pro Slavii, se dlouho pohyboval v elitní pětce, k závěru sezony mohl i pošilhávat po baráži.

Teď jsou ale starosti jiné. Hyského parta spadla na osmé místo. Z prvních jedenácti týmů v tabulce má sedm výher, což je v tomto ohledu nejméně. Deset remíz je naopak spolu s Varnsdorfem nejvyšší číslo.

Nejproduktivnější tým druhé ligy? Ani Dukla, ani Vyškov, nýbrž hladová družina Loučky se Sparvem

Desátý nerozhodný výsledek se zrodil v předposledním kole s Jihlavou, nicméně bohužel pro Vlašim je orámován dvěma prohrami.

Obě o gól, obě přesto jiné. Zatímco na začátku dubna z toho byla těsná prohra v domácím prostředí poté, co se Žižkovu brzy podařilo vstřelit branku, teď ve středu šlo o diametrálně jiný souboj.

Vlašim vstřelila čtyři góly, nicméně nebylo jí to nic platné. Líšeň se totiž prosadila pětkrát! Se záchranou sice problém nebude, ale současné zkomplikování situace to jistě je.

Zelená – góly, góly, góly!

Nezvykle se hrálo ve středu a na některých stadionech padalo až nezvykle moc gólů. Na první dobrou bouchne do očí zmiňovaný střet Vlašimi s Líšní, který brněnský klub ovládl 5:4. Vlašim přitom v poločase vedla, ale soubor kouče Valachoviče v čele s hattrickovým střelcem Markem Poláškem si tři body uzmul pro sebe.

Pátá odbila i v Táborsku. Sladké vítězství 5:0 nad Žižkovem orámovaly dva dvougóloví střelci. V prvních sedmi minutách se dvakrát prosadil Bojan Djordjič, zápas dvojicí gólů uzavřel Pavel Svatek, jenž dal v této sezoně FNL už pět branek v devíti zápasech.

Z dočasného řešení se stal kapitán Táborska. Novákův jihočeský příběh navíc stále nekončí

Jen o maličko lepší výsledek zapsala Příbram, které se béčku Sparty podařilo vstřelit alespoň čestný gól na 1:5. Dvěma góly zazářila kometa jara Radek Šiler, sestava sparťanů se obešla bez posil z áčka. O to větší má výhra váhu.

A nakonec další rezerva. Sigma pokračuje ve svém skvělém tažení, i když se výhra nerodila lehce. Vedení 2:0 smazala Kroměříž během čtyř minut, pak ale Olomouc opět udeřila, a tak zapsala třetí výhru za sebou. Žádný jiný tým nezískal v posledních patnácti zápasech více bodů (28)!