Leverkusen má další rekord! Kovář byl oporou, u gólu prý ale chyboval. Schick zůstal ve stínu konkurenta

Leverkusen může zase slavit, rekordní série bez porážky pokračuje. Prestižní magazín Kicker ale uvádí, že nový německý mistr odehrál v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy na půdě West Hamu (1:1) jeden z nejhorších poločasů v sezoně. U inkasovaného gólu si slabší chvilku vybral i český brankář Matěj Kovář. Pak se ale Čech dočkal chvály za skvělé zákroky. Bayer se podle expertů herně zvedl po příchodu útočníka Boniface, který nahradil Patrika Schicka.

Euforie v Leverkusenu může pokračovat. Tým v neděli po utkání s Brémami oslavil s předstihem mistrovský titul a teď udělal další krok k triumfu v Evropské lize. „Leverkusen zůstává neporažen, ale Werkself odehráli jeden z nejslabších poločasů sezony. Po přestávce přišlo zlepšení a díky Frimpongovi se tým vyhnul první porážce,“ píše Kicker.

Je prý jasné, že se po zisku první trofeje hodně slavilo, nicméně na výkonu se podepsaly i změny v sestavě. Trenér Xabi Alonso jich udělal hned šest. Upravil i rozestavení, což se také na výkonu projevilo. Navíc měl Leverkusen v zádech náskok 2:0 z prvního duelu. Kicker rovněž zdůrazňuje, že jestliže se Bayeru do půle nevedlo, tak West Ham naopak předvedl skvělý výkon. Po pauze si oba týmy role vyměnily.

Kladiváři šli do vedení, když se prosadil Antonio po Bowenově centru. „Byla tam chyba Bayeru v rozehrávce před gólovou akcí. Podíl na brance měl i Kovář, který byl pozdě v akci, když chtěl míč uklidit do bezpečí,“ píše Kicker.  Následně se ale český brankář dočkal pochvaly za skvělé zákroky, kdy při šancích Kuduse, Antonia i Bowena Bayer podržel.

Leverkusen odstartoval odrazovací taktiku. Jakou cenovkou ocejchoval svou hvězdičku Wirtze?

West Ham tak vedl 1:0 a atmosféra byla hodně vyhrocená, když se do sebe pustily obě lavičky a asistenti trenérů viděli červenou kartu, na trávníku se vše obešlo se žlutým napomínáním.  Po pauze se Leverkusen zvedl, když mu podle Kickeru pomohla i střídání. Českého kanonýra Schicka nahradil Boniface, na trávník se dostal i střelec vyrovnávací branky Frimpong.

„Hra hostů se okamžitě zlepšila. Frimpong se opakovaně dostával do slibných pozic, Leverkusen přebíral kontrolu nad zápasem,“ píše Kicker s tím, že pokud se německý tým vyvaroval chyb, nebyl už West Ham nebezpečný.

Leverkusen tak neprohrál už 44 zápasů a vytvořil tak nový rekord v neporazitelnosti z pohledu týmů hrajících v pěti nejlepších evropských ligách. Dosud měl nejdelší šňůru bez prohry Juventus Turín.