Kouzlo nového kouče Zbrojovky? V Brně hrají i házenou. Kříž varoval chybujícího stopera, ten po vystřídání trpěl

Zbrojovka Brno po výměně trenéra nastartovala. Na výhru nad Jihlavou navázala ve druhé lize remízou 1:1 na půdě Vyškova. A zaskakující trenér Lukáš Kříž přiznal, že tým splnil stanovený krátkodobý cíl. "Byl to ale spíš boj, moc fotbalu tam nebylo," dokázal si přiznat realitu. Dobře věděl, že jeho tým srazila chyba stopera Fostera Gyamfiho. Hráče podržel, ale poslal mu varování. "Pokud chce hrát profi fotbal, musí takové chyby odstranit," dodal.

První problém přišel pro Zbrojovku už před utkáním, kdy vypadl ze sestavy Jakub Šural, kterého píchlo ve svalu. Proto se Gyamfi posunul na místo stopera. A byl jednou z klíčových postav utkání. Už v první půli po jeho zaváhání měl Vyškov tutovou šanci, tu ale v gól neproměnil. Po přestávce už ale favorit další zaváhání potrestal.

"Nepoučil se z první půle, kdy měl dvě ztráty. Upozorňovali jsme ho na to, ale dolů jsme hráče stahovat nechtěli, je skvělý v hlavičkových soubojích. Ale chyba, co udělal a my z ní dostali gól, mě samozřejmě mrzí," měl jasno Kříž během hodnocení pro klubový web.

Později hráče stejně ze hry stáhl a televizní kamery zachytily, že je na lavičce Gymafi zdrcený. Hlavu skrýval v klubové mikině a možná ukápla i nějaká ta slzička. Když Zbrojovka vyrovnala, bylo znát, jak se mu ulevilo. A co teprve po závěrečném hvizdu, kdy si brněnský tým připsal bod.

Brno pod novým koučem obralo v druholigovém šlágru o body aspiranta na postup, fandové Zbrojovky stejně zuřili

I tak kouč dobře věděl, že celkově měl výkon týmu do ideálu daleko. V ofenzivě si Zbrojovka vytvořila vlastně jen jednu šanci. Naopak Vyškovu podle kouče nabízela příležitosti triviálními chybami. "Co na to mám říct. My se nějakým způsobem trápíme, výsledky nebyly dobré, šancí bylo málo, stejně jako fotbalových věcí. Teď máme před Opavou na přípravu celý týden, snad to bude lepší," věřil kouč.

Na hrotu se pak trápí kanonýr Jakub Řezníček, který už osm zápasů v řadě neskóroval. Stejně ale figuruje mezi nejlepšími střelci druhé nejvyšší soutěže. "Neskutečně pracuje pro tým," viděl přínos zkušeného kanonýra.

Kouč pochválil i gólmana Sváčka, speciálně pak ocenil přínos Petera Štěpanovského, který byl v Brně spojován s B týmem, kde byl asistentem trenéra. "Tady je právoplatným hráčem. Je výborný do kabiny. Je to hecíř, potřebuji ho v kabině. Má před zápasem svoji házenou, v tom je fantastickej, dokáže kluky emočně dobře nastavit," vykládal kouč. A ještě jednou novinářům zopakoval, že se v Brně hraje den před zápasem házená. "Je to tak, hrajeme ji ale jen tři minuty," zasmál se kouč.