Gól Slavie byl uznán správně. Nešlo určit, zda byl Bořil v ofsajdu, tvrdí komise rozhodčích. Bohemians neměli jít do deseti

Sudí v nedělním utkání 29. kola první ligy mezi fotbalisty Slavie a Olomouce uznali vyrovnávací branku Pražanů z 84. minuty správně. Podle komise rozhodčích FAČR nešlo z dostupných záběrů jednoznačně určit, zda byl domácí Jan Bořil před gólem Mojmíra Chytila v ofsajdu. Naopak v Karviné se sudí chyby dopustili, obránce Bohemians 1905 Ondřej Petrák neměl dostat v závěru prvního poločasu červenou kartu. Komise to uvedla v komuniké.

V Edenu Bořil v 84. minutě na hranici ofsajdu přebral přihrávku, posunul míč na Ivana Schranze a po jeho stříleném centru srovnal Chytil na konečných 2:2. Sudí Marek Radina po dlouhé konzultaci s videorozhodčím Janem Petříkem branku uznal. "Rozhodčí správně uznal branku domácího družstva. Byla to hraniční ofsajdová situace, z dostupných záběrů nelze jednoznačně vyhodnotit, zda hráč domácího družstva (Bořil) byl v době přihrávky od spoluhráče v ofsajdové pozici. VAR (videorozhodčí) správně neintervenoval," uvedla komise.

Ve stejném utkání za bezbrankového stavu ve 34. minutě Radina rovněž správně nenařídil pokutový kop pro domácí po souboji olomouckého Františka Matyse s Igohem Ogbuem ve vápně. "Šlo o běžný souboj v pokutovém území při standardní situaci. O přestupek se nejednalo," uvedla komise.

Zklamaný slávista Bořil! Něco bych rozkopal, udělali jsme dvě teatrální chyby, zlobil se po zkratu s Olomoucí

V Karviné se naopak sudí dopustili přehmatu. Hlavní arbitr Ondřej Pechanec neměl po chybném zásahu videorozhodčí Jany Adámkové v 39. minutě za bezbrankového stavu vyloučit stopera Bohemians 1905 Petráka. Zadák Pražanů sice v souboji s unikajícím Martinem Regálim zahrál rukou, ale domácí křídelník ho předtím rozhodil držením.

"Rozhodčí na základě chybné intervence VAR vyloučil hráče hostujícího družstva za zmaření zjevné brankové možnosti hraním rukou. Z důvodu držení hráče domácího družstva, které předcházelo ruce hráče hostujícího družstva, se jednalo o spornou situaci a VAR neměl intervenovat," uvedla komise k utkání, které skončilo 1:1.

V zápase mezi Libercem a Hradcem Králové se domácí v 55. minutě dožadovali druhé žluté karty pro útočníka Daniela Vašulína za úder do obličeje Matěje Chaluše. Podle komise ale sudí Ondřej Berka správně k napomínání nesáhl. "Z dostupných záběrů se zdá, že došlo ke kontaktu ruky s obličejem hráče domácího družstva. Zákrok je na hraně mezi nedbalým a bezohledným přestupkem, případné udělení žluté karty je v kompetenci rozhodčího," podotkla komise.

Od této sezony se veřejně vyjadřuje vždy ke čtyřem situacím z kola, které vyberou média. Ostatní momenty si komise vyhodnocuje pouze interně.