Neporazitelnost Leverkusenu pokračuje, bod opět zachraňoval v nastavení. Čvančara byl při remíze Gladbachu v základní sestavě

Sen o tom, že Leverkusen projde sezonou bez porážky, žije. Bayer, v jehož sestavě nastoupil i český útočník Patrik Schick, jej na domácí půdě se Stuttgartem opět zachránil trefou v prodloužení. Remízu 2:2 až v čase 90.+7 zajistil mistrovskému celku záložník Robert Andrich. Hosté vedli už o dvě branky. Leverkusen protáhl sérii bez porážky už na 46 zápasů. Bayern porazil Frankfurt 2:1 a třetí výhrou v řadě si pojistil 2. místo. Má tak jistý start v příštím ročníku Ligy mistrů.

Proti čerstvě korunovanému šampionovi však mohli jít brzy do vedení. Na vynikající centr Leonidase Stergioua se vyšplhal Serhou Guirassy, ale jeho razantní hlavička doputovala jen těsně vedle tyče branky Lukáše Hrádeckého. Po necelé půlhodině hry se o slovo konečně přihlásil také Leverkusen. Alejandro Grimaldo si ideálně naběhl na pas za obranu, a ačkoliv se po jeho neúspěšné střele odrazil míč ideálně ke kopačkám Schicka, český útočník nedokázal z první dostatečně seřídit mířidla a dorážku z první poslal jen nad.

Krátce po změně stran navíc neproměněnou tutovku Švábové potrestali. Jamie Leweling se uvolnil na pravé straně hřiště a upaloval směrem k bráně, jeho následný pokus sice pozorný Hrádecký vyrazil na tyč, jak se doráží z prvního doteku ale ukázal Schickovi Führich a překvapivé vedení hostů bylo na světě. Další šok přišel v 56. minutě, kdy si Undav na hranici pravidel pomohl rukama proti Andrichovi a zakončením k tyči zvýšil náskok svého týmu. Jen chvíli nato ovšem vrátil naděje Bayeru na ligovou neporazitelnost do reálných rovin Amine Adli, jenž na hranici vápna přebral míč, posunul si jej na levačku a pohotovou střelou snížil. V nastaveném čase se opět prokázala neskutečná síla novopečeného mistra v závěrech zápasů. Po přímém kopu se v 97. minutě dostal k odraženému balonu Andrich, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě.

Mnichov dostává stříbrný lesk, Frankfurt sestřelil po rekordu toužící Kane

Neuběhlo však ani 10 minut hry a kapitán anglické reprezentace stáhl náskok svého polského předchůdce o jednu branku. Hosté předvedli uprostřed hřiště nedorozumění v rozehrávce, čehož využil Konrad Laimer a po samostatném úniku předložil míč právě Kaneovi, jenž snadno skóroval. Odpověď Orlů na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. Ve 23. minutě přešel Hugo Ekitike přes dva bránící hráče a krouceným projektilem zpoza vápna překonal Manuela Neuera. Bavorům mohl vrátit náskok prakticky okamžitě Thomas Müller, jeho pokus z velkého úhlu ale proskákal jen podél brankové čáry. Blízko gólu byl těsně před odchodem do šaten i Raphaël Guerreiro, jenž se pokusil srazit Müllerovu přihrávku do branky. Od Kevina Trappa se však míč otiskl jen o tyč Frankfurtu.

Zhruba po hodině hry ve vlastním vápně fauloval Robin Koch nabíhajícího Müllera a kopala se penalta. Té se podle očekávání chopil Kane a přesnou ranou ukrojil další kus z Lewandovského rekordu. Tento moment dostal domácího favorita do sedla, ze kterého už neslezl. Bayern na hřišti dominoval, měl převahu v počtu střel i držení míče, pojistku se mu už však přidat nepoštěstilo. Orli ovšem vůbec nepůsobili dojmem, že by s vývojem střetnutí chtěli něco udělat, a do úspěšného konce tak duel dovedli Die Roten.

Lipsko dominovalo přímé bitvě o čtvrté místo, BVB nepomohl ani famózní Sanchův zásah

Po 10 minutách hry vytáhl famózní zákrok domácí gólman Péter Gulácsi, jenž zneškodnil perfektně mířenou hlavičku Niclase Füllkruga k pravé tyči. Na maďarského strážce si nepřišla ani dalekonosná střela Juliana Brandta. Slovo si tak ve 20. minutě vzal Sancho, který se uvedl nechytatelnou technickou ranou do pravé šibenice. Vedení ovšem BVB vydrželo jen velmi krátce, když po centru z levého křídla zblízka skóroval Openda. Fanouškům Dortmundu pořádně zatrnulo při ráně po zemi Xaviho Simonse, jež orazítkovala levou tyč. Lipsko šlo nakonec do vedení v nastavení první půle, kdy z dorážky vypálil přesně pod břevno Benjamin Šeško.

Borussia zažila tragický start druhého dějství. Býci totiž šli okamžitě po hvizdu do přečíslení, na jehož konci stál úspěšný střelec Mohamed Simakan. Kontaktní trefu měla na hlavě střídající legenda BVB Marco Reus, gólman Gulácsi ovšem opět prokázal své kvality. Při hráčích Borussie stálo štěstí v 74. minutě, kdy rychlý protiútok Býků skončil tečovanou ranou Opendy, která proskákala těsně vedle pravé tyče. Poslední gólový příspěvek tak obstaral o šest minut později Christoph Baumgartner.

Čvančara v základní sestavě, Gladbach v důležitém boji o záchranu jen remizoval

Hráči Gladbachu mohli být rádi, že se sezona blížila do samotného konce, neboť z jejich pohledu to byl velmi špatný ročník. Po 30 odehraných kolech neměla Hříbata stále oficiálně zajištěnou záchranu, a to i kvůli jen jedné výhře z posledních sedmi ligových duelů. Union na tom byl ještě hůře, jelikož se jeho náskok na sestupovou propast ztenčil po čtyřech prohrách po sobě pouze na dva body.

Stejně jako postavení týmů v tabulce byl i obraz hry od úvodního hvizdu vyrovnaný. V 17. minutě upoutal pozornost kamer Čvančara, ovšem jeho dobře mířené střele scházela potřebná razance. První výraznější šanci zaznamenal ve 25. minutě Kevin Volland, jehož dalekonosnou ránu vytěsnil Moritz Nicolas na břevno. Krátce před koncem poločasu se po Čvančarově přihrávce ve slibné pozici ocitl Joe Scally, ale ani jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Oba celky tak do kabin odcházely bez vstřelené branky.

Poločasová přestávka prospěla lépe fotbalistům Unionu. V 52. minutě ho mohl poslat do vedení Brenden Aaronson, ale proti jeho dobře mířené střele ještě lépe zasáhl Nicolas. Hned vzápětí neuspěl se svým pokusem ani Lucas Tousart, neboť odražený míč po rohovém kopu napálil těsně vedle soupeřovy brány. Štěstí nepřálo ani Vollandovi, jenž v 63. minutě napálil tyč už podruhé v zápase. Rozhodnout utkání nedokázal po přihrávce Tausarta ani střídající András Schäfer, který v záklonu netrefil míč ideálně a jeho pokus zamířil vysoko nad bránu.

Bitva dvou trápících se celků tak nakonec vyústila v nerozhodný výsledek. Borussia vyzve 4. května v dalším ligovém kole na souboj Brémy, Union změří o den později síly s Bochumí.

Německá liga - 31. kolo:
Augsburg - Brémy 0:3
(52. Schmid, 61. Ducksch z pen., 90. Deman)
Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 2:1 (9. a 61. z pen. Kane - 23. Ekitike)
Freiburg - Wolfsburg 1:2 (43. vlastní Bornauw - 82. Arnold, 90. Wimmer),
Lipsko - Dortmund 4:1 (24. Openda, 45.+2 Šeško, 47. Simakan, 80. Baumgartner - 20. Sancho),
Leverkusen - Stuttgart 2:2 (62. Adli, 90.+7 Andrich - 47. Führich, 57. Undav).
Mönchengladbach - Union Berlín 0:0
Mohuč - Kolín nad Rýnem 1:1 (29. Barreiro - 90+5. Kainz z pen.)
Darmstadt - Heidenheim 0:1 (90. Dovedan)

18. Darmstadt 31 3 8 20 30:73 17

Kaloč se v Německu opět trefil. Mladý Čech vystřelil svému týmu důležitou výhru na půdě favorita z Kielu