Vycházející hvězda Gunners opět řádila. Obi-Martin sedmi góly sestřelil soupeře a říká si o pozvánku Artety

Pět branek za poločas, sedm branek celkově a v Londýně se opět hovoří o jediném hráči. Chidozie Obi-Martin v šestnácti letech nadále udivuje anglický fotbal a hlasitě si říká o pozvánku do prvního týmu Mikela Artety.

Čtyři góly do sítě Crystal Palace a Fulhamu, pět zásahů venku proti West Hamu a nyní zatím nejgólovější zápis. Chidozie Obi-Martin je v šestnácti letech objevem londýnského Arsenalu a říká si o pozvánku Mikela Artety do prvního týmu.

Na hřišti Norwiche se poprvé trefil už v úvodní minutě utkání. V 17. minutě už završil hattrick a minutu před pauzou zapsal pátý zásah. A když po hodině hry zaznamenal i sedmou branku svého týmu, zdálo se, že desítka není daleko.

Gunners nakonec zvítězili 0:9 a Obi zůstal na sedmi gólech. Arsenal je v Premier League U18 v tabulce Jihu na třetím místě, Obi-Martin je ale jednoznačným lídrem tabulky střelců. V šestnácti duelech vstřelil osmadvacet branek.

"Rád bych zůstal v Arsenalu velmi dlouho. Je to dobrý klub a já cítím, že se v tréninku hodně zlepšuji. Je tu spoustu dobrých a kvalitních lidí, takže jsem rád, že jsem zrovna tady," řekl šestnáctiletý hráč pro dánský web bold.DK.

"Možná budu od příští sezony hráčem jednadvacítky. V kádru není tolik útočníků, takže to pro mě bude dobrá příležitost. A Arsenal je týmem, který mladým hráčům dává příležitosti," doplnil svěřenec Jacka Wilsherea.