Semafor F:NL. Domácí trápení Dukly a jízda boleslavských talentů. Jak vlastně vnímat béčka?

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA za sebou má další zajímavý víkend, který potvrdil trendy z posledních kol. Zelenou od nás dostává duo z Chrudimi, červenou zase domácí trápení Dukly. A do oranžové jsme zařadili skvělou formu dvou ligových rezerv – jak je vlastně vnímat?

Červená – domácí trápení Dukly

Jasně, Dukla má na prvním místě náskok jednoho bodu a nemá jediný důvod k tomu, aby byla jakkoliv ve stresu. Na první pohled ano, ale jeden vykřičník by se přeci jen našel.

Její domácí forma z posledních pěti utkání není vůbec dobrá. Z pěti zápasů na domácí půdě vyhrála jen dva, a to proti Opavě a proti Žižkovi. V tomto duelu navíc rozhodla až penalta těsně před koncem.

Do toho remíza 3:3 se Zbrojovkou, nečekaná prohra s Příbramí i přes to, že domácí vedli, a naposledy výplach 0:3 od béčka Olomouce. To sice hraje ve vynikající formě, ale aby od něj dostal aspirant na postup dva góly během prvních jedenácti minut, to je na pováženou.

V jarní fázi má tak na jaře z pěti utkání jen sedm bodů, horších je jen pět týmů. A negativní skóre také není nic pozitivního. Oproti zápasům venku je to skutečně velký kontrast. Na jaře je totiž Dukla v tomto ohledu nejlepší tým.

Zdroj: FK Dukla Praha

Oranžová – skvělá béčka!

O béčku Olomouce jsme se zmínili výše a i v minulých dílech. Forma a to, jak s přehledem hraje, je obdivuhodné. Přijet na půdu prvního týmu v lize a během půlhodiny rozhodnout o výhře 3:0? Klobouk dolů.

Úspěšné je i nadále béčko Sparty, a to i přesto, že zajelo do „jo-jo módu“, kdy střídá výhry s prohrami. Naposledy ale svěřenci trenéra Luboše Loučky doma pohodlně porazili Žižkov 2:0 a jsou šestí.

Všechna čest, ale zároveň se tím otevírá debata, jak vlastně s béčky dál. Nůžky mezi elitními tuzemskými kluby a zbytkem jsou rozevřené a ukazuje se, že pokud by to pravidla dovolila, i záložní tým může reálně postoupit do nejvyšší soutěže.

Mnozí to berou jako neregulérní, před nějakou dobou se ozval například Jiří Štajner, někdejší vynikající fotbalista a v současnosti asistent trenéra v třetiligové České Lípě.

Je totiž klidně možné, že v srpnu budou tvoři čtvrtinu druhé ligy béčka. K Olomouci a Spartě by se totiž mohl přidat Baník se Slavií.

Zdroj: SK SIgma Olomouc

Zelená – vynikající forma chrudimsko-boleslavských mladíků

Šest branek vstřelila Chrudim na domácí půdě Příbrami. Působivý výsledek řídila dvojice Lukáš Mašek a Daniel Langhamer. Prvně jmenovaný má devatenáct let a v prvním poločase stihnul dvěma brankami během dvanácti minut srovnat skóre na 2:2. Aby toho nebylo málo, další dvě přidal v rozpětí 71. a 78. minuty.

Langhamer je o dva roky starší a v zápase jednou asistoval a jednou dal sám gól. Oba jsou v Chrudimi na hostování z Mladé Boleslavi a jsou jasnými tahouny ofenzivy.

Starší z dvojice stihnul v posledních sedmi zápasech pět gólů, Mašek přišel do Chrudimi až v zimě, ale aklimatizaci nepotřeboval. Šest střeleckých zápisů v devíti zápasech je všeříkajících.

Chrudim je tak i nadále těsně pod baráží, což je umístění, které ji vyhovuje. Ofenzivní dvojice ale v létě bude chtít výš. Vyjde to v Boleslavi?

Zdroj: FK Mladá Boleslav