Páteční šlágr divize? Ligová návštěva na ligovém stadionu, fyzický střet trenérů a gól v 95. minutě

Parádní podívaná byla v pátek k vidění v divizi. Chomutovský stadion, jeden z nejhezčích mimo první ligu, hostil šlágr prvního s druhým. Domácí udělali díky výhře 2:1 nad Kladnem zásadní krok k postupu do ČFL. Všemu přihlížely skoro dvě tisícovky diváků.

Chomutov, dlouhodobý lídr divizní skupiny B, v posledních týdnech zakopával. Prohra na Meteoru, remíza s béčkem Admiry, to byly ztráty, které příjemné rozhodně nebyly. Naštěstí pro svěřence Tomáše Smoly, ještě donedávna útočníka Baníku, se následně vyhrálo na půdě Loun.

A tak se pozornost mohla upnout k pátečnímu šlágru. Kladno totiž pod trenérem Zdeňkem Haškem, jenž tým přebral v zimě, na jaře šlapalo a před vzájemným zápasem bylo druhé s odstupem šesti bodů.

Chomutov však potvrdil, že doma umí. Bylo to ale tak tak. Domácí se v prvním poločase ujali vedení, Kladno ale zanedlouho srovnalo. A vypadalo to, že se týmy sejdou smírem.

V 95. minutě se však posledním kopem do míče prosadil chomutovský Filip Schreiner a spustil neskutečnou vlnu euforie.

NEJVÍCE NABITO MÁ V DIVIZI KLADNO! NA PODZIMNÍ TRÁPENÍ ZAPOMEŇTE, POD HAŠKEM KLUB TRHÁ REKORDY

Musel se cítit jako v pohádce, kolem něj se totiž na tribunách spustil jásot skoro dvou tisícovek diváků. Přesně jich bylo 1 843.

Potvrdila se tak vynikající domácí bilance, která nyní hovoří dvanácti výhrami a jednou remízou. Zásluhu si připisuje i trenér Tomáš Smola, ještě donedávna ligový útočník, který byl vidět hlavně v dresu Opavy a Baníku.

Po rozhodujícím gólu se však stala kaňka, u laviček totiž došlo ke konfliktu a červenou kartu dostal Smola i hostující trenér gólmanů Jaroslav Tesař. „Hrubé nesportovní chování, násilné cloumání s domácím/hostujícím funkcionářem v přerušené hře na hrací ploše při hromadné konfrontaci,“ stojí u obou vyloučení v zápisu o utkání.

Chomutov však může být víceméně v klidu. Náskok na Kladno nyní činí devět bodů. Bude se sice ještě hrát o osmnáct bodů, avšak Chomutov v průběhu ročníku ukázal takovou kvalitu, že by musel selhat opravdu výrazně, aby dostal Kladno do hry.