Uzdravený Hložek nasměroval Leverkusen třemi asistencemi k výhře ve Frankfurtu

Leverkusen vyhrál ve 32. kole Bundesligy na půdě Frankfurtu 5:1. Klíčový dílek k tříbodovému úspěchu představoval český útočník Adam Hložek, který se vrátil na hřiště po měsíčním zranění a hned zaznamenal tři asistence. Bývalý sparťan navíc při svém 52. bundesligovém startu poprvé odehrál plných 90 minut. V pořadí druhá Hložkova asistence znamenala přihrávku na rozhodující gól Patrika Schicka ze 44. minuty. Orli si tak šestý domácí skalp Farmaceutů v řadě nepřipsali a i nadále čekají na definitivní potvrzení účasti v příštím ročníku Evropské ligy, k němuž potřebují z posledních dvou zápasů jedno vítězství.

Stále ještě slavící Leverkusen se ze svého snu neprobral ani v úvodním semifinále Evropské ligy, když na hřišti AS Řím s naprostou lehkostí dvakrát skóroval a nakročil k účasti ve finále. Velkou pohodu chtěl prokázat také ve Frankfurtu, kde ovšem prohrál hned pětkrát v řadě. V posledních dvou případech zde navíc inkasoval nepopulárního „bůra“.

Xabi Alonso, který utkání sledoval kvůli karetnímu trestu jen z tribuny, se rozhodl některé opory pošetřit, a ani na lavičce se tak neobjevili Florian Wirtz a Alejandro Grimaldo. Navzdory jejich absenci ovšem ve 12. minutě poslal Bayer do vedení Granit Xhaka. Tomu s trochou štěstí přiťukl míč Hložek a zkušený Švýcar zamířil zpoza vápna nechytatelně k pravé tyči. Přes jasnou převahu hostů po půlhodině hry Orli z první šance srovnali. Hugo Ekitiké hlavou usměrnil milimetrový centr Farése Chaïbiho mimo dosah Lukáše Hradeckého. Host z PSG mohl v závěru poločasu potrestat další velkou chybu defenzivy soupeře, samostatný únik ale zakončil ranou vysoko nad bránu. Ve 44. minutě tak vrátil Leverkusenu těsný náskok po vysokém Hložkově centru Schick.

Šance Eintrachtu na opětovné vyrovnání před hodinou zápasu zhatila zbytečná hrubka Nielse Nkounkoua. Francouzský obránce totiž ve vlastním vápně naprosto nesmyslně zatáhl za dres Nathana Tellu běžícího směrem od brány a následnou penaltu proměnil Exequiel Palacios. Úsporně hrající Die Werkself se dopředu ve zbytku duelu příliš nehnali, v 77. minutě se nicméně dočkali čtvrté trefy. Jeremie Frimpong bez problémů zužitkoval pas před bránu od Hložka, jenž si zapsal již třetí asistenci v utkání. V závěru ještě dokonal debakl Die Adler z dalšího pokutového kopu Victor Boniface.

Prvním letošním katem Bayeru se tak nestal ani domácí Eintracht. Frankfurt se v předposledním kole 11. května utká s Gladbachem. Leverkusen o den později vyzve Bochum.

Bundesliga - 32. kolo:

Eintracht Frankfurt - Leverkusen 1:5 (32. Ekitike - 12. Xhaka, 44. Schick, 56. Palacios z pen., 77. Frimpong, 88. Boniface z pen.),