Přemožitel Plzně je ve finále Konferenční ligy, Fiorentině pomohla k postupu přes Bruggy penalta, Barák nehrál

Český reprezentant Antonín Barák je po roce s Fiorentinou opět ve finále Konferenční ligy. Čtvrtfináloví přemožitelé Viktorie Plzeň po úvodní domácí výhře 3:2 remizovali v Bruggách 1:1, postup jim zařídil v 85. minutě z penalty Lucas Beltrán. Barák strávil duel na lavičce náhradníků.

Fiorentina po úvodním tlaku polevila a pykala za to už ve 20. minutě, kdy rychlý protiútok gólově zakončil původně centrovaným balonem Vanaken. Hosté málem přišli s bleskovou odpovědí, když brankář Simon Mignolet nejprve skvěle pozičně vychytal Nicoláse Gonzáleze a následná dorážka Andrey Belottiho proskákala těsně vedle levé tyče. Před půlhodinou hry mohl navýšit náskok Michal Skóraš, v tutové situaci ale zaspal a o míč jej na poslední chvíli obral obránce. Ve velmi ofenzivně laděném prvním dějství se blýskl ještě Christian Kouamé raketovým halfvolejem do břevna, od kterého se balon odrazil přímo na brankovou čáru, odkud se vrátil zpět do pole, a Belgičané tak odešli do kabin jen s těsným náskokem.

Vyrovnaný celkový stav série nepřispěl pokračování útočných hodů a týmy po návratu z kabin podnikaly jen výpady ze zajištěné defenzivy. Fiorentina postupně začala klub ze země čokolády nahlodávat v předbrankovém prostoru a nebýt nouzové hlavičky Joela Ordóňeze, tak mohl skóre snadno dorovnat na zadní tyči číhající Dodo. V 72. minutě už se kromě fanoušků domácího celku rozechvěla také branková konstrukce, kterou z přímého kopu napálil Cristiano Biraghi. Chvíli nato zazvonil na pravou tyč Kouamé a defenziva modročerných byla v naprostém rozkladu. Fialky se v 85. minutě dočkaly odměny za aktivní výkon, když se po hrubém faulu v šestnáctce postavil k bílému puntíku Beltrán, jenž balon poslal po zemi přesně k levé tyči. V pozdních minutách nastavení předvedl skvělé reflexy brankář Pietro Terracciano, který vykryl přízemní pokus Vanakena.

Odvetné utkání semifinále fotbalové Konferenční ligy:
Club Bruggy - Fiorentina 1:1 (1:0)
Branky: 20. Vanaken - 85. Beltrán z pen. Rozhodčí: Meler - Eyisoy, Ersoy (všichni Tur.) - Fritz (video, Něm.). ŽK: Ordóňez, Thiago, Vetlesen, Mechele - Milenkovič, Beltrán, Dodo, Nzola, Italiano (trenér). ČK: 90.+4 Odoi (Bruggy, mimo hřiště). První zápas 2:3, postoupila Fiorentina.

Bruggy: Mignolet - Odoi (86. Nusa), Mechele, Ordóňez - Sabbe, Vetlesen (70. Zinckernagel), Vanaken, De Cuyper - Skóraš (86. Nielsen), Jutglá - Thiago. Trenér: Hayen.
Fiorentina: Terracciano - Dodo, Milenkovič, Martínez Quarta, Biraghi - Beltrán (90. Ranieri), Arthur (70. Duncan), Mandragora - González, Belotti (70. Nzola), Kouamé. Trenér: Italiano.