Slavii k udržení naděje na titul nestačila ani výhra na Slovácku. Baník získal bod v Plzni

Fotbalisté Slavie zvítězili ve čtvrtém kole skupiny o titul Fortuna ligy na stadionu Slovácka 2:1, vzhledem k tříbodovému zisku Sparty v souběžně hraném utkání však definitivně přišli o naději na zisk trofeje. Plzeň remizovala v předposledním čtvrtém kole ligové nadstavby ve skupině o titul s Ostravou 1:1. Viktorii poslal krátce po přestávce do vedení bývalý útočník Baníku Matěj Vydra, ale v 67. minutě srovnal David Buchta. Sudí v utkání oběma týmům neuznali kvůli ofsajdu po jedné brance.

Slovácko - Slavia 1:2

Sešívaní se naděje na titul vzdávat nechtěli, což dokázal bývalý útočník Slovácka Václav Jurečka, pokus přehodit Milana Heču mu však nevyšel. Bývalý brankář Sparty se předvedl i o několik minut později, kdy centr Davida Zimy našel Ivana Schranze.

SPARTA SI SMLSLA NA MLADÉ BOLESLAVI A OBHÁJILA TITUL. KLÍČOVOU VÝHRU ČTYŘMI GÓLY ŘÍDIL KUCHTA

Slovenský univerzál se ocitl v centru dění i při další větší příležitosti, nicméně místo střely volil přihrávku pod sebe, kterou si vzal do parády Heča. Chuť na otevření skóre měl také Holeš, jeho střela však prosvištěla vedle tyče. Další gólovku měl na noze Matěj Jurásek, jenže ten trestuhodně zblízka přestřelil bránu domácích.

Smůlu v koncovce prolomil až krátce po odehrané hodině Holeš, jenž si po přihrávce Lukáše Provoda napřed navedl balon na střed, načež slabší levačkou obstřelil Heču. Vedení ale Pražanům nevydrželo dlouho. Poté, co Patrik Blahút nasadil Jurečkovi jesle, nacentroval přímo na Zimu, jenž smolně překonal vlastního brankáře. Jenže ani radost z vyrovnání neměla dlouhého trvání, když pas Davida Douděry prostrčil do brány Chytil. Na jeho 16. trefu v ročníku už celek z Uherského Hradiště zareagovat nedokázal.

Plzeň - Baník 1:1

Baník v nadstavbě poprvé neprohrál a z pátého místa tabulky ztrácí bod na čtvrtou Mladou Boleslav, která drží příčku zaručující účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Západočeši už s jistotou skončí na třetí pozici. Viktoria po minulé porážce 0:3 na Slavii podruhé za sebou nevyhrála a nedokázala se vítězstvím naladit na středeční finále domácího poháru se Spartou. Plzeň s Ostravou bodovala potřicáté z posledních 31 ligových duelů.

Trenér Viktorie Koubek před finále poháru nechal v úvodu některé opory jen na lavičce. Jen mezi náhradníky začali lídr střelecké tabulky soutěže Šulc, další z útočníků Chorý, Červ či brankář Jedlička. Mezi tyčemi dostal poprvé na jaře šanci Tvrdoň, na pravém stoperu nastoupil k domácí rozlučce s kapitánskou páskou Řezník, který po sezoně ve Viktorii končí.

DVA TITULY VE DVOU LETECH? O NĚČEM TAKOVÉM SE MI ANI NESNILO, ŘÍKÁ PRISKE. SEZONA SPARTY JE PODLE NĚJ SPECIÁLNÍ

Zatímco Západočeši už jistě skončí třetí, Baník bojuje o čtvrtou a pátou příčku a o účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy a v první půli byl mírně aktivnější. Jako první ale výrazněji zahrozili domácí. Vydra v 17. minutě dostal míč do sítě, sudí však branku neuznali kvůli ofsajdu.

V 27. minutě mohl otevřít skóre na druhé straně Buchta, gólman Tvrdoň ale jeho střelu ve velké šanci vykopl. Trenér Viktorie Koubek, který v minulosti vedl Baník, musel už do přestávky vystřídat, zraněného stopera Jemelku nahradil Dweh.

KUCHTA PRVNÍM HATTRICKEM V RUDÉM DRESU VYSTŘÍLEL SPARTĚ TITUL. PŘI OSLAVÁCH VĚTŠINOU VYČNÍVÁM, PROZRADIL

V 49. minutě Západočeši otevřeli skóre. Na polovině hřiště se zranil Lischka, díky čemuž se domácí dostali do brejku dvou na jednoho, který po Klimentově přihrávce zakončil zblízka do odkryté branky Vydra. Dvaatřicetiletý útočník dal čtvrtý gól v ligové sezoně, vzhledem k ostravské minulosti se za něj ale gestem omluvil.

V 67. minutě v zápase mírně aktivnější Slezané srovnali. Šehič se protáhl do vápna a jeho přízemní přihrávku z levé strany zužitkoval Buchta. Čtyřiadvacetiletý útočník skóroval posedmé v ligovém ročníku.

V 78. minutě si zaběhl za obranu střídající Kubala a překonal Tvrdoně. Z otočení stavu se ale hosté radovali jen chvíli, neboť videorozhodčí odhalil ofsajdové postavení. V závěru už branka nepadla a Baník už sedm kol čeká na vítězství.

Zdroj: FC Baník Ostrava