Sparta v poháru zdolala Bohemians, Kladno vypadlo na Slovácku

Fotbalisté Kladna jsou dalším prvoligovým celkem, který vypadl v Poháru ČMFS se soupeřem z nižší soutěže. Středočeši si v dnešním osmifinále vylámali zuby na druholigovém Slovácku, kterému stejně jako Brno podlehli v penaltovém rozstřelu. Dál jde obhájce trofeje Sparta po výhře 2:0 v derby proti Bohemians Praha.

Kladenští na Slovácku šetřili opory před mimořádně důležitým nedělním soubojem v Příbrami, přesto byli po většinu času lepším týmem. Brzy se dostali do vedení, jenže pak své další vyložené šance neproměnili a z penalty inkasovali vyrovnávací trefu. Domácí pak ukázali, že střelba pokutových kopů je jejich velkou zbraní, protože při závěrečném rozstřelu ani jednou nezaváhali. A když kladenský Šilhan v sedmé sérii neuspěl, mohlo se Slovácko radovat z postupu.

Spartě zajistil klid v derby s Bohemians už do 25. minuty uzdravený kapitán Patrik Berger, který zaznamenal první dva soutěžní góly v letenském dresu. V rozhovoru s novináři pak přiznal, že nečekal tak rychlý návrat do základní sestavy, protože ještě dohání tréninkové manko. "A vůbec jsem nečekal, že vydržím na hřišti celý zápas. Nebylo to navíc vůbec lehké, počasí fotbal hodně sráželo. S těžkým terénem ubývaly síly nejen mně, ale všem hráčům," uvedl Berger.

Jablonec potvrdil, že není v optimální pohodě. Po ligových porážkách v Liberci a s Teplicemi neuspěl ani v poháru proti Zlínu, jemuž doma podlehl 1:2. Severočeši prospali první půli, po změně stran stihli jen snížit. "První půle, to byla fotbalová sabotáž," zlobil se kouč František Komňacký.

Naopak Plzeň si s chutí zastřílela v Hlavici. Třetiligový přemožitel Mladé Boleslavi tentokrát naprosto selhal a od Západočechů inkasoval drtivý debakl 1:7. Hosté se pod novým kouče Pavlem Vrbou rozjeli, ze tří soutěžních zápasů dvakrát vyhráli a jednou remizovali se Spartou.

Také Teplice postoupily do čtvrtfinále, když zvítězily nejtěsněji 1:0 v Hradci Králové. Výhru Severočechů zajistil rychlý brejk v 53. minutě, na jehož konci pohodlně skóroval Stožický.

Baník vyhrál na hřišti třetiligových Mutěnic 3:0 po dvou gólech Davida Střihavky a závěrečné trefě Radima Řezníka. Hosty však potkala i nepříjemnost, ve 27. minutě musel s lehčím svalovým zraněním odstoupit stoper René Bolf.

Už v minulém týdnu si zajistila účast ve čtvrtfinále soutěže pražská Slavia a v úterý ji následoval Liberec.

Čtvrtfinále se bude hrát na dva zápasy 8. a 22. dubna, dvojice určí los.

Výsledky:

Mutěnice - Baník Ostrava 0:3 (0:1)
Branky: 17. a 61. Střihavka, 90. Řezník. Rozhodčí: Kocián - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Červinek, Helísek - Mičola. Diváci: 2200.
Ostrava: Buček - Řezník, Neuwirth, Bolf (27. Pavlík), Marek - Mičola (84. Wojnar), Galásek (68. Rajtoral), Otepka, Lička - Zeher, Střihavka. Trenér: Večeřa.

FK Baumit Jablonec - Tescoma Zlín 1:2 (0:2)
Branky: 52. Pavlík - 11. Musil, 45.+1 Kroupa. Rozhodčí: Makovička - Vojsík, Jiřík. Diváci: 310.
Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Huber, Krejčí (46. Michálek) - Žofčák, Eliáš, Valenta (84. Klapka), Hamouz - Kocourek (46. Lafata), Hesek. Trenér: Komňacký.
Zlín: Baránek (17. Kořínek) - Pazdera, Zúbek, Kroča, Malár, Kroupa, Zbožínek, Kóňa, Musil (75. Žůrek), Malcharek, Bača (51. Šmahaj). Trenér: Minář.

Hradec Králové - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 53. Stožický. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Teuber. Diváci: 1025.
Sestava Teplic: Belic - Matula, Klein, Lukáš, Rosa - Stožický, Sabou, Doležal, Verbíř (77. Mahmutovič)- Vachoušek (84. Smejkal), Jun (72. Mareš). Trenér: Plíšek.

1. FC Slovácko - SK Kladno 1:1 (0:1), na penalty 7:6
Branky: 55. Chmelíček z pen. - 21. Beneš. Rozhodující penaltu proměnil Sládek. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Gallo. Diváci: 2430.
Sestava Kladna: Kostolanský - Gross, Beneš, Killar, Hajník - Smutný (57. Kabele), Holub (63. Szabo), Jurkič, Procházka - Zachariáš (73. Šilhan), Šisler. Trenér: Hřídel.

Sparta Praha - Bohemians Praha 2:0 (2:0)
Branky: 9. a 25. Berger. Rozhodčí: Drábek - Mencl, Kovařík. Diváci: 1307.
Sparta: Blažek - Kúdela, Voříšek, Hušek, Krob - Kladrubský - Kulič (71. Došek), Berger, Vacek (87. Kisel), Zeman - Slepička (60. Kušnír). Trenér: Chovanec.
Bohemians: Winter - Macháček, Horáček, Lencevič, Kropík - Jeslínek (83. Kwame), Turtenwald, Dobeš (75. Galbavý), Fenyk, Vošahlík - Ibe (46. Jablonský). Trenér: Urban.

SK Hlavice - Viktoria Plzeň 1:7 (1:3)
Branky: 36. Flachbart z pen. - 21. z pen. a 69. Rezek, 33. a 90. Kolář, 62. a 78. Petržela, 16. Jiráček. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Koval. ŽK: Corea, Gabriel, Martínek (Hlavice). Diváci: 500.
Sestava Plzně: Poštulka - Halama (58. Petržela), Rada, Hochmeister, Jiráček - Limberský, Kolář, Trapp, T. Krbeček, Rezek (70. Lecjaks) - Mlika (54. Tatanašvili). Trenér: Vrba.