Jablonec pokračuje v jarním vítězném tažení

Hráči Jablonce porazili v nedělním utkání 18. kola Gambrinus ligy Olomouc 1:0. Hlavním strůjcem tříbodového zisku se stal zkušený záložník severočeského celku Tomáš Čížek. Jablonečtí fotbalisté odstartovali jarní část první ligy nečekanou výhrou v Mladé Boleslavi a v sympatickém výkonu pokračovali i proti Olomouci.

Velkou posilou pro severočeský klub se stal záložník Tomáš Čížek, který po návratu z Ruska znovu patřil k nejaktivnějším hráčům na trávníku, a netrvalo to dlouho, co se mohl radovat ze své druhé jarní branky.

Už ve čtvrté minutě totiž domácí záložník převzal přihrávku Lafaty a střelou, která se odrazila od tyče, přehodil vyběhnutého brankáře Olomouce Drobisze. Jablonec po vedoucí brance pokračoval v sympatickém výkonu, o dvanáct minut později Čížek tentokrát hlavičkoval a olomoucký brankář si mohl oddychnout, že jeho pokus směřoval nad branku.

Olomouc na sebe upozornila až v polovině prvního poločasu, po akci Štěpána se míč dostal do jabloneckého vápna, jenže útočící Michal Hubník svou střelu namířil pouze vysoko nad domácí branku. Jablonec hrál s lehkostí a jednoduchostí, naopak hostující mužstvo nedokázalo dobře zakombinovat a mnohdy mu chyběl i větší pohyb pro případné přečíslení domácí obrany.

Druhou půli odstartovalo několik nepřesností na obou stranách, ale pak o sobě znovu dal vědět jablonecký Tomáš Čížek. Ten v 56. minutě z pravé strany odcentroval a jeho pokus zastavila až pravá tyč Drobiszovy branky. Míč se poté odrazil zpátky do hřiště.

Další zlom v utkání přišel v 63. minutě, když u postraní čáry svedli souboj o míč jablonecký Haurdič a olomoucký Rossi da Silva. Brazilský obránce však neudržel nervy a po jabloneckém mladíkovi se ohnal pěstí, čímž si od rozhodčího Hrubeše okamžitě vysloužil červenou kartu. Naděje Olomouce na dobrý výsledek tak rychle zeslábly.

Jablonečtí hráči neměli proti oslabené Olomouci ve zbytku utkání větší problémy udržet jednobrankovou výhru. V závěrečné dvacetiminutovce si zkušeně pohlídali další tříbodový zisk, ze dvou jarních zápasů tak vytěžili maximální počet šesti bodů.