Chelsea se v boji o titul vzdát nechce

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Chelsea porazili ve 31. kole anglické Premier League Newcastle na jeho hřišti 2:0 a díky lepšímu skóre přeskočili dosud druhý Liverpool, který ale hraje od 18:30 s Fulhamem. Vedoucí Manchester United čeká nedělní duel s Aston Villou.

Trápícímu se Newcastlu nepomohlo ani kouzlo legendárního Alana Shearera, který vedl "Straky" v prvním soutěžním zápase. Chelsea se dostala do vedení v 55. minutě: po chybě obránce Colocciniho nejprve nastřelil Anelka břevno, ale nehlídaný Lampard hlavou pohotově dorazil míč do branky. Anglický reprezentant byl i u druhého gólu, když po jeho nahrávce prostřelil francouzský záložník Malouda brankáře Harpera.

Newcastle, který si z posledních pěti ligových zápasů připsal jen bod, zůstává na osmnácté, sestupové pozici a hrozí mu první pád do druhé ligy od roku 1993, kdy se dostal mezi elitu.

Arsenal porazil Manchester City 2:0 a prodloužil ligovou sérii neporazitelnosti už na 17 zápasů. Oba góly vstřelil tožský útočník Adebayor, který se objevil v dresu "Gunners" poprvé od únorového zranění. U obou branek byl i další uzdravený fotbalista Arsenalu Fábregas, který se vrátil do sestavy dokonce po tříměsíční pauze.

Blackburn porazil hostující Tottenham 2:1, přestože ještě v 81. minutě prohrával. Favorizovaní Spurs nezískali body poprvé po šesti zápasech. Tottenham vedl od 30. minuty po proměněné penaltě kapitána Keana, ale závěrečných deset minut hrál bez vyloučeného Palaciose, což domácí dokonale využili. Téměř okamžitě po druhé žluté kartě pro honduraského záložníka, která přišla jen dvě minuty po té první, vyrovnal nehlídaný útočník McCarthy. Po dalším zaváhání obránců vstřelil rozhodující branku minutu před koncem základní hrací doby po rohovém kopu střídající obránce Ooijer.

V "záchranářském" souboji nováčků mezi posledním West Bromwichem a Stoke se radovali hosté, kteří poprvé v sezoně zvítězili na hřišti soupeře. Výhru 2:0 zařídili útočníci Fuller a Beattie. Nejlepší ligový střelec domácího celku Roman Bednář opět chyběl v základní sestavě a na hřiště se dostal až v 60. minutě.

V sestavě West Hamu nebyl v dnešním zápase se Sunderlandem kvůli problémům se stehnem reprezentant Radoslav Kováč, jeho tým ale i bez něj vyhrál 2:0.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Blackburn - Tottenham 2:1 (82. McCarthy, 89. Ooijer - 30. Keane z pen.),
Arsenal - Manchester City 2:0 (8. a 49. Adebayor),
Bolton - Middlesbrough 4:1 (8. K. Davies, 44. Cahill, 78. Taylor, 84. Gardner - 38. O'Neil),
Hull - Portsmouth 0:0,
Newcastle - Chelsea 0:2 (55. Lampard, 66. Malouda),
West Bromwich - Stoke 0:2 (2. Fuller, 49. Beattie),
West Ham United - Sunderland 2:0 (42. Stanislas, 53. Tomkins),