Lazio si v římském derby vyšláplo na AS

[b]Aktualizováno. [/b]Během tří minut přišli fotbalisté Interu Milán o dvoubrankový náskok nad Palermem, s kterým dnes nakonec v italské lize remizovali 2:2. Obhájci titulu vedou tabulku o deset bodů před Juventusem Turín, který prohrál se čtvrtým FC Janov 2:3 Třetí AC Milán vyhrál nejtěsnějším rozdílem v Chievu, ve vypjatém římském derby porazilo Lazio hostující AS 4:2.

Inter se v zápase s Palermem dostal do vedení už v 15. minutě po přesné hlavičce útočníka Balotelliho. Na 2:0 zvýšil z penalty Ibrahimovic, který se s 20 ligovými brankami osamostatnil v čele tabulky střelců. V druhém poločase však Inter o slibné vedení přišel. Slepenými brankami čtvrt hodiny před koncem zajistili hostům cenný bod na San Siru útočníci Cavani a Succi.

Juventus však zaváhání Interu nevyužil a po prohře na hřišti ambiciózního Janova se mu italský titul vzdaluje. Turínský celek v zápase dvakrát dotahoval nepříznivý stav, ale na poslední branku Palladina z 88. minuty už fotbalisté "Staré dámy" odpovědět nestihli.

Od 65. minuty navíc hosté hráli bez vyloučeného záložníka Camoranesiho. Celý zápas odehrál v záloze Juventusu i Pavel Nedvěd, který přihrál na jeden gól Iaquintovi. Obránce Zdeněk Grygera odehrál poslední čtvrthodinu, v které stihl dostat žlutou kartu.

AC Milán zařídil vítězství 1:0 ve Veroně nizozemský středopolař Seedorf, který se přesně trefil po přiťuknutí útočníka Inzaghiho. Na začátku jediné gólové akce zápasu byl Marek Jankulovski, který odehrál v obraně vítězů celý zápas a dostal žlutou kartu.

V dramatickém římském derby viděli diváci vedle šesti branek i tři červené karty. Domácí Lazio, v jehož základní sestavě se objevil po více než dvou měsících stoper David Rozehnal, začalo skvěle. Už ve čtvrté minutě vedlo po trefách útočníků Záratého a Panděva 2:0. Třetím gólem v úvodních deseti minutách zkorigoval hostující obránce Mexés.

Po hodině hry, kdy vrátil Laziu dvoubrankové vedení obránce Lichtsteiner, začaly padat i červené karty. První uviděl po druhé žluté hostující bek Panucci. Nervy neudrželi v 75. minutě domácí Matuzalem a Mexés a oba rovněž museli předčasně ze hřiště.

AS sice i v devíti snížil zásluhou De Rossiho, ale závěrečné slovo patřilo domácím a srbskému obránci Kolarovovi, který pět minut před koncem přidal čtvrtý gól.

Italská liga, sobotní zápasy 31. kola:

Bologna - Siena 1:4 (1:2)
Branky: 20. Marazzina - 6. Calaio, 11. Portanova, 62. Ghezzal Abdel, 81. Kharja.

FC Turín - Catania 2:1 (0:0)
Branky: 82. Bianchi, 88. Natali - 85. Martinéz. ČK: 90. Stovini (Catania).

Lecce - Sampdoria Janov 1:3 (0:2)
Branky: 59. Caserta z pen. - 30. a 88. Cassano obě z pen., 11. Pazzini. ČK: 72. Giacomazzi (Lecce).

AC Fiorentina - Cagliari 2:1 (0:0)
Branky: 53. Pasqual, 85. Vargas - 87. Ragatzu. ČK: 65. Agostini, 89. Canini (oba Cagliari).

Lazio Řím - AS Řím 4:2 (2:1)
Branky: 2. Panděv, 4. Zárate, 58. Lichtsteiner, 85. Kolarov - 10. Mexes, 80. De Rossi. ČK: 76. Matuzalem - 62. Panucci, 76. Mexes.

Neapol - Atalanta Bergamo 0:0

Inter Milán - Palermo 2:2 (2:0)
Branky: 15. Balotelli, 39. Ibrahimovič z pen. - 73. Cavani, 76. Bovo.

Chievo Verona - AC Milán 0:1 (0:0)
Branka: 53. Seedorf.

FC Janov - Juventus Turín 3:2 (2:1)
Branky: 29. a 45. Motta, 88. Palladino - 45. Del Piero z pen., 84. Iaquinta. ČK: 65. Camoranesi (Juventus).