Chelsea porazila Arsenal, je ve finále FA Cupu

Brankář Petr Čech si zahraje s Chelsea podruhé v kariéře finále Anglického poháru. Jeho tým v dnešním semifinále ve Wembley zdolal městského rivala Arsenal 2:1 díky brance Didiera Drogby šest minut před koncem. Předloni slavil Čech se svými spoluhráči celkové vítězství v této nejstarší fotbalové soutěži světa.

Čech, který byl v posledních dnech kritizován za ztrátu formy, sice počtvrté za sebou a popáté z posledních šesti zápasů neudržel čisté konto, tentokrát však za inkasovaný gól nemohl. Po úvodní čtvrthodině tlaku Chelsea udeřil Arsenal hned ze své první nebezpečnější akce. Přetažený centr napálil z voleje Theo Walcott a těsně před Čechem tečoval míč rukou bránící Ashley Cole. Český reprezentant již na změnu směru nestihl reagovat.

Chelsea se z rány chvíli oklepávala, ale znovu si vytvořila převahu, kterou v 33. minutě korunoval vyrovnávacím gólem Florent Malouda.

Po změně stran se hrál taktický fotbal se snahou neudělat chybu. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, nechala se obrana Arsenalu zaskočit nečekanou přihrávkou Franka Lamparda. Drogba přesprintoval stopera Mikaela Silvestreho, obešel i brankáře a mířil do prázdné branky. Šlo o jeho pátý zásah z posledních čtyř zápasů.

O finálovém soupeři Chelsea rozhodne nedělní druhé semifinále ve Wembley mezi Manchesterem United a Evertonem.