Co přineslo 25. kolo Gambrinus ligy?

V sobotních zápasech 25. kola první české ligy si Viktoria Plzeň zvedla náladu po vyřazení z poháru, když porazila Bohemians Praha 3:1. Naopak Sparta se vracela z Příbrami smutná, protože od 18. minuty vedla, nakonec po nastavení na světelné tabuli svítil stav 1:1. Kolo dnes pokračovalo dopoledne vypjatým remízovým zápasem mezi Žižkovem a Kladnem a v podvečer následuje pět zápasů. V pondělní dohrávce pak v divokém utkání remizovala Slavia s Boleslaví a divák se v žádném případě nenudil.

Aktuální kolo a tabulka Gambrinus ligy

PONDĚLÍ:

Slavia s Mladou Boleslaví dopřála divákům fotbalové divadlo

Slavie Praha počtvrté za sebou v lize nevyhrála, přesto má v tabulce před Spartou stále osmibodový náskok. V dohrávce 25. kola dnes remizovali s Mladou Boleslaví 3:3, když ve strhujícím závěru dokázali smazat dvougólové manko. Dělbu bodů zařídil tři minuty před koncem Milan Černý, který se krásně trefil z dvaceti metrů a Slavia díky tomu uhájila svoji neporazitelnost v Edenu.

Slavia Praha - Mladá Boleslav 3:3 (1:2)
Branky: 25. vlastní Hrdlička, 78. Belaid, 87. M. Černý - 5. Chramosta, 36. Sylvestre, 60. Papadopulos. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Gallo. ŽK: Brabec, M. Černý, Trapp - Janíček, Procházka, Opiela, Rolko, Poláček. Diváci: 11.427.

Slavia: Vaniak - Dřížďal (46. M. Černý), Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, M. Jarolím (57. Ivana), Trapp, Švento - Pekhart (77. Besta), Fořt. Trenér: K. Jarolím.

Boleslav: Miller - Janíček, Procházka, Rolko, Hrdlička - Mendy (61. Kalina), Opiela, Sylvestre (86. Táborský), Poláček - Papadopulos, Chramosta (83. Kúdela). Trenér: Hapal.

Záznam online přenosu je zde.
Report z utkání naleznete zde.

NEDĚLE:

Žolík Janotka Olomouci vystřelil první výhru v Liberci

Fotbalisté Liberce v duelu 25. kola první ligy doma prohráli 0:1 s Olomoucí a propásli možnost, aby se v tabulce bodově dotáhli na druhou Spartu, která už v sobotu uhrála nerozhodný výsledek v Příbrami. Celý zápas pasivnější Sigmu dnes pod Ještědem zachránil střídající záložník Tomáš Janotka, který v první minutě nastaveného času prvním kontaktem s míčem svému týmu zajistil tříbodový zisk. Olomouc vyhrála v Liberci vůbec poprvé v historii české ligy.

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0)
Branka: 90. Janotka. Rozhodčí: Adam - Drastík, Novák. ŽK: Toleski, Hudec, Ordoš, Janotka (vš. Olomouc). Diváci: 3583.

Liberec: Zlámal - Vulin, Košťál, Holeňák, Janů - Liška (63. Blažek), Gecov, Dort, Frejlach (72. Smetana) - Kerič, Nezmar.

Olomouc: Drobisz - Heidenreich, Škerle, Hudec, Rossi - M. Hubník, Melinho (90. Janotka), Hořava, Kaščák, Kobylík (74. Nuc) - Toleski (60. Ordoš).

Brnu zachránil bod v Budějovicích Došek

Hráči Českých Budějovic přišli ve druhé nastavené minutě o vítězství nad Brnem. Jihočeši vedli v dnešním utkání 25. kola od 29. minuty, kdy se pošesté v sezoně trefil Sedláček, za hosty však v samém závěru srovnal kapitán Došek. Jihočeši svého soupeře neporazili ani poosmé za sebou a připsali si už patnáctou remízu v probíhajícím ročníku.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Brno 1:1 (1:0)
Branky: 29. Sedláček - 90.+2 Došek. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Homoláč - Živný, Čoupek. Diváci: 3307.

Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš, Žižka, Leština - Hudson (70. Hílek), Homoláč, Benát, Šíma (63. Jasanský) - Stráský, Sedláček. Trenér: Tobiáš.

Brno: Bureš - Smutný (46. Szegedi), Dvorník, Živný, Čoupek - Kalivoda (55. Rabušic), Mareček, Švejnoha, Šural (77. Střeštík) - Došek, Heinz. Trenér: Beránek.

Teplice srazily Jablonec pod sebe třemi údery

Hráči Teplic porazili v nedělním utkání 25. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti Jablonec 3:0. Branky vítězného týmu vstřelili Stožický, Klein a Doležal.

FK Teplice - FK Jablonec 97 3:0 (1:0)
Branky: 30. Stožický, 58. Klein, 90.+1 Doležal. Rozhodčí: Makovička - Slavík, Lakomý. ŽK: Vachoušek, Ljevakovič - Kučera, Krejčí, Homola. Diváci: 3053.

Teplice: Grigar - Merzič, Lukáš, Klein, Vidlička - Verbíř (87. Doležal), Ljevakovič, Vachoušek (77. Hesek), Stožický - Smejkal (90.+1 Pimpara), Mareš. Trenér: Plíšek.

Jablonec: Zich - Krejčí (77. Valenta), Homola, Kučera, Hamouz - Haurdič (59. Vukovič), Zábojník, Eliáš, Hloušek - Černý (59. Michálek), Lafata. Trenér: Komňacký.

Ostrava v rozkladu, z Bazalů veze tři body i Zlín

Mužstvo Ostravy si po vyřazení v Poháru ČMFS utrhlo další ostudu. Baník doma podlehl 1:3 poslednímu Zlínu, který vyhrál podruhé za sebou a přiživil šanci na záchranu. Domácí vedli díky vlastnímu gólu Nováka, ale pak lehkovážně promrhali několik obrovských možností a soupeř bez většího vypětí po chybách v ostravské obraně třemi góly zápas otočil. Výhru trefil v 61. minutě bývalý ostravský útočník Libor Žůrek, který téměř po roce Ševcům zařídil vítězství venku.

Baník Ostrava - Tescoma Zlín 1:3 (1:1)
Branky: 19. vlastní Novák - 31. Kroupa, 61. Žůrek, 80. Kroča. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Peřina. ŽK: Tchuř. Diváci: 3846.

Ostrava: Buček - Vácha, Neuwirth, Bolf (67. Pavlík), Tchuř - M. Lička, Marek - Rajtoral (73. Bartl), Lukeš, Mičola (63. Metelka) - Zeher. Trenér: V. Lička.

Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Novák - Šmahaj, Rýdel (75. Musil), Dostálek, Vyskočil (90. Elšík) - Bača (42. Žůrek), Kroupa. Trenér: Minář.

Záchranářská bitva: vykázán Švancara a Ščasný

Kladenští fotbalisté byli v důležitém boji o záchranu v první lize blízko výhře, protože na hřišti Viktorie Žižkov vedli 2:0, ale nakonec zápas skončil remízou 2:2. I ta ale středočeskému klubu přiblížila záchranu, zatímco domácím opět o něco víc hrozí sestup. Hosté vstřelili obě branky před pauzou, ale Žižkov i bez vyloučeného Pilaře dokázal v závěru vyrovnat.

Viktoria Žižkov - SK Kladno 2:2 (0:2)
Branky: 75. a 85. Naumov - 11. Klinka, 26. Szabo z pen.
Rozhodčí: Bílek - Chytil, Vysloužil.
ŽK: Procházka, Pilař, Hruška - Hajník, Bartek, Zachariáš.
ČK: 43. Pilař, 87. Švancara (z lavičky náhradníků/oba Žižkov).
Diváci: 3451.

Žižkov: Bartalský - Hruška, Pilař, Gabriel (55. Hušbauer) - Vaculík (37. Kalod), Sabou, T. Procházka, Koukal - Stracený - Naumov, Švancara (63. Straka). Trenér: Ščasný.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek (71. Gross), J. Procházka (58. Zoubele) - Bartek, Szabo, Dubský, Hajník - Zachariáš (80. Šilhan), Klinka. Trenér: Hřídel.

SOBOTA:

Sparta remizovala kvůli gólu ve třetí minutě nastavení

Sparta přišla v třetí minutě nastavení o výhru v Příbrami a po remíze 1:1 se na ně mohou na druhém místě v tabulce bodově dotáhnout Liberec s Mladou Boleslaví. Hosté vedli od 18. minuty, kdy vstřelil svoji premiérovou branku v letenském dresu Ondřej Kušnír, za domácí ale v závěru první trefou v české lize srovnal Francisco Dos Santos. Středočeši si tak pomohli v boji o záchranu.

1. FK Příbram - Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branky: 90.+3 Dos Santos - 18. Kušnír.
Rozhodčí: Drábek - Wilczek, Zlámal.
ŽK: Kulič, Kladrubský, Zeman (všichni Sparta).

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Tarczal, Nechvátal (82. Dos Santos), Oguzhan (46. Klesa), Fantiš (73. Kalabiška) - Borek - Huňa. Trenér: Morales.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Vacek (90. Huber), Kucka, Kladrubský, Matušovič (59. Zeman) - Holenda, Kulič (83. Žofčák). Trenér: Chovanec.

Plzeň se vzchopila z prohry se Spartou a vyhrála nad Bohemians Praha

Viktorie Plzeň protrhla střeleckou nemohoucnost z posledních dvou soutěžních utkání a ve 25. kole ligy porazila pražské Bohemians 3:1. Domácí rozhodli o osudu utkání třemi góly během jedenácti minut ve druhém poločase a zvedli si náladu po pohárovém vyřazení. Hosté po bezbrankové první půli mysleli minimálně na bod, po kolapsu na začátku druhé části ale stále čekají na první ligovou výhru na cizím hřišti.

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 3:1 (0:0)
Branky: 52. Hájovský, 57. Petržela, 62. vlastní Belaň - 87. Ibe.
Rozhodčí: Jech - Ubias, Moudrý. Bez ŽK.
Diváci: 2334.

Plzeň: Daněk - Ševinský, Hájovský, Halama, Lecjaks - Limberský (83. Rada), Kolář, Horváth, Petržela (78. Presl) - Tatanašvili (34. Jiráček), Varadi. Trenér: Vrba.

Bohemians: Belaň - Turtenwald, Lencevič, Horáček, Grznár - Fenyk (46. Novotný), Dobeš, Demeter, Andronic (58. Galbavý) - Zoubek (66. Ibe) - Kincl. Trenér: Urban.