Džeko opět řádil, Wolfsburg téměř mistrem

Hráči Wolfsburgu jsou krůček od zisku titulu německého mistra. V předposledním kole dnes zásluhou kanonýrů Džeka a Grafitého rozstříleli Hannover na jeho hřišti 5:0, zatímco druhý Bayern Mnichov jen remizoval na hřišti Hoffenheimu 2:2. Pokud Bayern v posledním kole nevyhraje nad Stuttgartem o více než sedm branek, bude stačit Wolfsburgu k titulu i remíza v zápase s Brémami.

Na Wolfsburgu nebyl patrný stres z boje o titul, který způsobil jeho menší zaváhání v minulých kolech, a od začátku jasně Hannover přehrával. Při chuti byly oba útočné klenoty hostů: bývalý útočník Teplic Edin Džeko, který nastřílel hattrick, a Brazilec Grafité, jenž přidal zbylé dva góly a o jedinou trefu udržel před bosenským spoluhráčem vedení v tabulce střelců. Džeko dal z 25 gólů v sezoně plných devět v posledních čtyřech zápasech, dohromady se s Grafitém postarali o 51 z 75 branek mužstva.

Bayern hrál s vědomím, že jen vítězství ho reálně udrží v boji o titul, a podle toho v Hoffenheimu i začal. Proti jednomu z nejhorších týmů jara se ujal vedení po zásahu Ribéryho, jenže poté si domácí vzpomněli na podzimní výkony, které jim vynesly přezimování na čele tabulky. Po pěti minutách srovnal Ba a po půlhodině otočil výsledek Carlos Eduardo. V závěru první půle sice znovu srovnal Toni po parádní akci Ribéryho, ale další gól už nepadl.

Za Wolfsburgem tak Bayern zaostává o dva body. V posledním kole ho navíc čeká třetí Stuttgart, který opět bez svého zraněného kanonýra Gomeze porazil Chotěbuz 2:0, bodově se na bavorský velkoklub dotáhl a také má teoretické šance na titul.

Ty už naopak nemá Hertha Berlín, která doma nedokázala porazit Schalke. Tým z hlavního města však má stále velkou šanci na umístění na jednom z prvních tří míst, znamenajících start v Lize mistrů. Na Bayern se Stuttgartem ztrácí jediný bod a výhra v posledním kole by jej určitě posunula vpřed.

Ani překvapivé vítězství 3:1 na hřišti v poslední době ve formě hrajících Brém nepomohlo Karlsruhe udržet naději na záchranu. Vyhrála totiž i Bochum, a tak se Karlsruhe stalo prvním sestupujícím týmem. Velmi blízko pádu do druhé ligy mají i Chotěbuz a Bielefeld, které v první lize udrží jen vysoké výhry v posledním kole.

Šanci jim dal ještě Mönchengladbach, který utrpěl debakl 0:5 v Leverkusenu. Borussii nepomohl ani návrat Tomáše Galáska do sestavy. Bývalého českého reprezentanta přitom v týdnu trápila bolavá záda a zdálo se, že bude v boji o záchranu chybět. Jedním gólem se na jasné výhře Leverkusenu podílel český obránce Michal Kadlec, který v 78. minutě zvýšil hlavou na 4:0.

Dramatický závěr bundesligy dnes přilákal do ochozů celkem 458.633 diváků, čímž padl absolutní rekord německé nejvyšší soutěže z 27. kola tohoto ročníku. V průměru tak na každém dnešním zápase bylo téměř 51 tisíc diváků.