Krize Juventusu pokračuje remízou s Atalantou

V přímém souboji o záchranu se v nedělním zápase 36. kola italské Serie A utkaly týmy Bologni a Lecce. Vedení se ujali hosté díky brance Tribocchiho, o necelých šest minut později ale vyrovnal Di Vaio. Vše nasvědčovalo tomu, že záchranářský duel skončí remízou, v poslední minutě utkání ale stanovil skóre na konečných 2:1 boloňský Volpi.

Lecce je tak dvě kola před koncem soutěže na poslední příčce, o bod za předposlední Regginou. Bologna se posunula na osmnáctou příčku.

Na opačném konci tabulky hájil třetí pozici Juventus s Pavlem Nedvědem a Zdeňkem Grygerou v sestavě. Po remíze s Atalantou 2:2 je turínský celek stále na bronzové příčce s pouze jednobodovým náskokem na čtvrtou Fiorentinu.

Italská fotbalová liga, nedělní výsledky 36. kola:

Juventus Turín - Atalanta Bergamo 2:2 (2:2)

Branky: 26. Iaquinta, 36. Zanetti - 2. Cigarini, 44. Pellegrino.
Čeští fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera nastoupili v základní sestavě a odehráli celé utkání.

Reggina - Cagliari 2:1 (1:1)

Branky: 25. Ceravolo, 49. Brienza - 18. Lazzari.

FC Janov - Chievo 2:2 (0:1)
Branky: 58. Milito z pen., 71. Olivera - 35. Pinzi, 85. Pellissier.

Neapol - FC Turín 1:2 (1:0)
Branky: 42. Inacio Pià - 51. Bianchi, 72. Rosina.

Bologna - Lecce 2:1 (1:1)
Branky: 37. Di Vaio, 90. Volpi - 31. Tribocchi. ČK: 50. Papadopoulos (Lecce).

Fiorentina - Sampdoria Janov 1:0 (1:0)
Branka: 21. Gilardino.

Palermo - Lazio Řím 2:0 (1:0)
Branky: 6. Miccoli z pen., 87. Migliaccio.
Český hráč v dresu Lazia David Rozehnal nastoupil v základní sestavě a odehrál celé utkání.

V neděli se hraje ještě zápas Inter Milán - Siena.