Došek na rozdíl od Švancary tři body neodmítl

Hráči Brna porazili v pátečním utkání 4. kola Gambrinus ligy 1. FC Slovácko 1:0 díky trefě útočníka Tomáše Doška z 60. minuty. Brněnský gólman Tomáš Bureš udržel i ve čtvrtém zápase čisté konto, přestože hosté měli více brankových příležitostí.

Brněnský kouč Miroslav Beránek nasadil počtvrté za sebou totožnou základní sestavu, která v předchozích třech kolech ani jednou neinkasovala a získala sedm bodů. Hosté nastoupili s jednou změnou uprostřed zálohy, kde Perůtku nahradil uzdravený Kordula. Na lavičce zůstala útočná posila Slovácka Smetana.

Domácí si v úvodu vytvořili mírný tlak díky sérii rohových kopů, ale gólman Filipko moc práce neměl. Na opačné straně vystrašil Bureše rohovým kopem Valenta, který se snažil přímo trefit bránu, ale míč skončil těsně nad. Poté se poprvé dostal na delší dobu k míči nejlepší ligový střelec Švancara, jenže po sérii kliček už nestačil zakončit.

Slovácko postupně získalo jistotu a mělo častěji míč v držení. Svěřenci kouče Mazury také mnohem více hrozili. Ve 22. minutě Švancara prostrčil balon ve vápně na Chmelíčka, který však netrefil míč podle představ a orazítkoval levou tyčku. Nepřesnosti v brněnské hře donutily Beránka k rychlé změně. Špílmachra Polácha nahradil Dostálek, který nastoupil k 300. ligovému utkání. V závěru první půle protáhl Filipka nepříjemnou ranou mladíček Michna, v nastaveném čase však mohlo jít do vedení Slovácko, jenže Chmelíček ani druhou tutovku neproměnil.

Tři minuty po změně stran běžel stejný hráč sám na Bureše, ovšem ten rychlým vyběhnutím zachránil svůj celek od první inkasované branky v sezoně. Aktivní Slovácko se nedočkalo ani po centru Fujerika a Švancarově zakončení těsně mimo. Čtyři nevyužité tutovky začaly hostující tým ještě více mrzet po hodině hry, kdy Došek v šestnáctce soupeře nedal Filipkovi šanci.

Za deset minut odcentroval od postranní čáry Kubáň, ovšem Fujerik se připojil k hostujícím spalovačům šancí, když nikým neatakován hlavičkoval mimo. A když se zblízka neprosadil ani střídající Smetana, mohlo Brno začít slavit třetí letošní vítězství, díky němuž se posunulo do čela ligové tabulky.