EL: Teplice doma nezvládly zápas s Hapoelem

Tým Teplic prohrál v prvním zápase 4. předkola Evropské ligy doma s Hapoelem Tel-Aviv 1:2. O první branku zápasu se postaral v 74. minutě proměněným pokutovým kopem gólman Enyeama, minutu před koncem sice vyrovnal teplický útočník Vondrášek, ale v nastavení rozhodl o výhře Hapoelu Vermut.

Z šancí se žádná neujala

Teplický trenér Plíšek postavil do základní jedenáctky i záložníka Matulu, který nemůže hrát kvůli trestu v lize a domácím poháru, ovšem na zápasy Evropské ligy je severočeskému týmu k dispozici. Teplice začaly odvážně a snažily se už od úvodního hvizdu natlačit se před izraelskou branku, v první šanci se po několika sekundách hry ocitl Vachoušek, který vystřelil z hranice pokutového území, avšak jeho pokus letěl mimo.

Větší horko před brankou Hapoelu nastalo po pěti minutách, kdy Teplice zahrávaly standardní situaci. V pokutovém území Hapoelu se dostal centrovaný míč až na hlavu Mareše, jenže ten ve slibné situaci trefil pouze spoluhráče z útoku Mahmutoviče. I nadále byl domácí tým aktivnější a soupeře do ničeho nepouštěl, jenže vázla především spolupráce teplických útočníků Mareše s Mahmutovičem.

Zodpovědnost tak na sebe vzal záložník Ljevakovič, který ve 33. minutě technickou střelou ze standardní situace pořádně protáhl nigerijského brankáře Enyeamu. Gólman Hapoelu jeho pokus směřující do šibenice na poslední chvíli vyrazil na rohový kop. O sedm minut později se aktivní Ljevakovič dostal k centru z pravé strany, míč na malém vápně lehce tečoval Mahmutovič, jenže Enyeama znovu na poslední chvíli vytáhl reflexivní zákrok a akci Teplic velmi dobrým zákrokem přerušil.

Vypjatý závěr pro Tel-Aviv

Po změně stran se teplickým hráčům přestala dařit kombinace, Hapoel vyrovnal hru především v záložní řadě a v 65. minutě také poprvé zahrozil před Grigarovou brankou. Na centr z levé strany si vyskočil nepokrytý Zahavi, jenže jeho hlavička postrádala větší razanci i lepší umístění. Teplice sice krátce nato zahrozily průnikem Mahmutoviče, jenže i jeho střele chyběl důraz.

Zlomový moment zápasu přišel čtvrt hodiny před koncem, když teplický obránce Vidlička v pokutovém území fauloval pronikajícího Vermuta a norský rozhodčí Berntsen nařídil pokutový kop pro Hapoel. K jeho exekuci se nečekaně postavil gólman Enyeama, ovšem v zakončení se nemýlil a poslal izraelský celek do vedení.

V samotném závěru se Hapoel soustředil na udržení jednobrankové výhody, jenže minutu před koncem o ni přišel. Centr Verbíře z pravé strany napálil z voleje střídající útočník Vondrášek, který vyrovnal na 1:1. V nastaveném čase však prokličkoval domácí obranou Vermut, který si vychutnal i brankáře Grigara a rozhodl o výhře Hapoelu v poměru 2:1. Odveta se hraje za týden v Izraeli.

Evropská liga, 4. předkolo:

FK Teplice - FC Hapoel Tel-Aviv 1:2 (0:0)
Branky: 89. Vondrášek - 74. Enyeama z pen., 90. Vermut.
Rozhodčí: Berntsen - Raestad, Larsen (všichni Nor.).
ŽK: Vidlička - Jadin, Zandberg, Enyeama.
Diváci: 5122.

Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa (46. Merzič) - Ljevakovič, Matula, Vachoušek, Stožický - J. Mareš (59. Vondrášek), Mahmutovič (80. Verbíř).
Hapoel Tel-Aviv: Enyeama - Bondarv, Badir, Da Silva, Ben Dajan - Natcho, Jadin, Vermut, Zandberg (62. Zahavi) - Yeboah (80. Mentešašvili), Šechter (86. Lala).

Další odehrané zápasy Evropské ligy - 4. předkola:

MFK Košice (SR) - AS Řím (It.) 3:3 (1:1)
Branky: 71. z pen. a 81. Novák, 5. Milinkovič - 38. z pen. a 67. Totti, 52. Menez.

FK Baku (Ázerb.) - FC Basilej (Švýc.) 1:3 (0:0)
Branky: 49. Perez - 71. a 74. Streller, 77. Huggel.

BATE Borisov (Běl.) - Litex Loveč (Bulh.) 0:1 (0:0)
Branka: 81. Sandrinho.