Liberečtí zlomili odpor Jihočechů do poločasu

Hráči Liberce porazili v dnešním utkání 5. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku tým Českých Budějovic 3:0. Severočeši rozhodli o svém vítězství už v prvním poločase, kdy nastříleli Jihočechům všechny tři branky.

Liberečtí začali i bez Keriče, Čoriče, Papouška a brankáře Zlámala, který míří do Udine, duel s velkou chutí. Už v 5. minutě mohli jít do vedení, Nezmar našel přesným centrem Blažka, který nastřelil břevno Kučerovy branky. V 10. minutě se ale už Severočeši radovali, Blažek hledal v pokutovém území Nezmara, ten ještě dokázal posunout míč na nekrytého Váchu, který bez přípravy ranou o zem překonal českobudějovického gólmana.

V 15. minutě se Jihočeši snažili odpovědět, na centr Riegela si naběhl Homoláč, hlavou ovšem nezamířil mezi tři tyče. Krátce poté napřáhl Vulin a proti jeho jedovce z dálky musel ukázat své umění brankář Kučera. Po půl hodině hry mohli českobudějovičtí fotbalisté srovnat. Po zaváhání liberecké defenzivy adresoval Ondrášek přihrávku Meszárošovi, jenž ale z voleje nezacílil přesně.

Jihočeši stav na ukazateli skóre nezměnili a tak přišel zákonitý trest. Nezmar lahůdkově uvolnil Dočkala a liberecký záložník z hranice pokutového území technickou střelou poslal domácí do dvougólového vedení. Liberečtí se dostali do pohody a o chvíli později dorazili soupeře třetím zásahem. Po rohovém kopu Dočkala zamířil hlavou k tyči útočník Jan Nezmar.

Jihočechům nepomohlo k obratu ani dvojnásobné střídání Pavla Tobiáše na začátku druhé půle. Naopak Slovan mohl přidat další branku. Nezmar ovšem Dočkalův rohový kop tentokrát za záda brankáře Kučery neusměrnil. V 60. minutě nenavýšil skóre pro domácí ani kanonýr Andrej Kerič, který tváří v tvář Kučerovi minul branku. Jihočechům se směrem dopředu nedařilo a Liberečtí tak v novém ročníku Gambrinus ligy dokráčeli bez problémů k prvnímu domácímu vítězství. V duelu severu proti jihu zdolal Liberec tým Českých Budějovic zaslouženě 3:0.

FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice 3:0 (3:0)

Branky: 10. Vácha, 31. Dočkal, 38. Nezmar.
Rozhodčí: Franěk - Slavík, Čecháček.
ŽK: Vulin - Homoláč.
Diváci: 4935.

Liberec: Hauzr - Vulin, Radek Dejmek, Holeňák, Gebre Selassie - Liška, Gecov, Vácha, Dočkal (80. Martan) - Nezmar (67. Bosančič), Blažek (55. Kerič).
České Budějovice: Kučera - Žižka, Hunal (59. Leština), Jarabica, Riegel - Šíma, Benát, Homoláč (46. De Lima Everson), Hudson - Ondrášek (46. Mezlík), Meszároš.