Slavia bez problémů přejela oslabené Slovácko

Tým Slavie Praha v pondělí večer na svém stadionu v Edenu zvítězil v utkání 6. kola Gambrinus ligy nad mužstvem 1. FC Slovácko 3:0. Branky dali v nastaveném čase prvního poločasu hlavou Zdeněk Šenkeřík, krátce po změně stran Ondřej Čelůstka a pět minut před koncem si dali hosté vlastní gól. Hostům chyběl nejlepší střelec ročníku Petr Švancara.

Divákům v Edenu se fotbal v prvním poločase nelíbil, protože Slavia sice měla v souboji s aktivně se bránícím nováčkem převahu, ale hrála nepřesně, takže se ani nerodily gólové šance. Brankář hostí Kubásek byl ohrožován jen střelami slávistů z dálky.

Belaidova krásná střela z 20 metrů však mířila těsně nad, trestný kop Volešáka Kubásek vyrazil a rána Jaroslava Černého z úhlu šla vedle. To byly všechny nebezpečné situace v prvním poločase. Diváci pískali, ale v nastaveném čase je usmířil Zdeněk Šenkeřík. Vystihl chytrý centr Belaida a přehodil Kubáska hlavou na 1:0.

Po přestávce stačily slávistům dvě minuty, aby zápas rozhodli. Zaútočili a do skrumáže vystřelil obránce Čelůstka. Míč se dvakrát odrazil od hráčů Slovácka a nakonec skončil za Kubáskovými zády. Až za tohoto stavu začala hrát Slavia uvolněně, ale až příliš.

Hrála kombinačně pro tribuny, což jí hosté příliš nekomplikovali. Přitom ale slávisté věnovali méně pozornosti bránění a dvakrát se ocitli v ohrožení při hlavičce Struhára a nájezdu Ondřejky na Vaniaka. Zakončil ho však slabou střelou.

Slavii však tento bezstarostný způsob hry vynesl ještě jednu branku pět minut před koncem. Brankář Slovácka Josef Kubásek toho sice pochytal spoustu, ale proti střele Adama Hlouška, kterou tečoval za jeho záda Lukáš Kubáň, byl bezmocný.

Slavia – 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)
Branky: 45.+2 Šenkeřík, 47. Čelůstka, 85. Kubáň vlastní. Rozhodčí: Franěk - Chytil, Vysloužil. ŽK: Vlček - Abrahám, Ondřejka, Kordula. Diváci: 12 382.

SK Slavia Praha: Vaniak - Krajčík, Suchý, Vomáčka, Čelůstka - M. Černý, Volešák (83. Vasiljevič), Belaid, J. Černý (36. Vlček) - Šenkeřík (72. Naumov), Hloušek. Trenér: Karel Jarolím.

1. FC Slovácko: Kubásek - Kubáň, Struhár, Němčický, Urbánek - Ondřejka (82. Racko), Kordula, Abrahám (59. Gonda), Valenta, Cleber - Chmelíček (29. Smetana). Trenér: Josef Mazura.