Liberec si doma pohodlně pohlídal všechny body

Liberec doma porazil v sobotním utkání 9. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti Slovácko 2:0. Severočeši rozvrhli střelecký prach rovnoměrně do obou poločasu, jejich branky vstřelili Gebre Selassie a Blažek.

Ve vlažné úvodní čtvrthodince zahrozili jako první hosté. Cleber nacentroval zleva na Chmelíčka, jeho hlavička ale Hauzra nevylekala. Domácí, kteří měli na lavičce již připravenou novou ofenzivní posilu Tomáše Krbečka, vyzkoušeli pozornost gólmana Vaška o minutu později. Gólman Slovácka musel demonstrovat svoje umění proti tvrdé ráně Blažka z úhlu.

V 15. minutě se už Liberečtí radovali. Papoušek rozehrál přímý volný kop a nikým neatakovaný Gebre Selassie hlavou otevřel střelecký účet duelu. Krátce nato mohl přidat druhou branku Bosančič, liberecký záložník si efektně zasekl míč, v rozhodujícím momentu však uklouzl a k zakončení se nedostal.

Ve 23. minutě se po brejkové akci šikovným způsobem uvolnil Chmelíček, jeho rána ale našla připraveného Hauzra. Liberecká obrana, do které se vrátil zkušený matador Tomáš Janů a poprvé se v ní objevil také Jan Polák, ovšem nepouštěla hosty do vyložených šancí, naopak ve 40. minutě chybělo superšanci domácích pouze přesnější zakončení. Kerič předal Blažkovi, ten mu patičkou vrátil, chorvatský útočník však znovu demonstroval, že si v novém ročníku v koncovce nevěří.

Na začátku druhého poločasu se pak Severočeši dočkali druhého uklidňujícího zásahu. Blažek dostal od Bosančiče pas za obranu a v zakončení se nemýlil. Liberečtí pokračovali v náporu, Papouškovu dělovku bravurně zneškodnil Vašek. Hostující gólman si následně poradil i s jedovatou ranou Blažka.

V 62. minutě servíroval Holeňák míč do pokutového území, Diviš míč promáchl a Dočkal zamířil vysoko nad. V 74. minutě přivítali liberečtí fanoušci potleskem na trávníku exlibereckého útočníka Ondřeje Smetanu. Slovácko se ovšem do útoku i nadále příliš nehrnulo, naopak v 78. minutě orazítkoval břevno bombou z dálky Dočkal. Když v závěru neuznal asistent rozhodčího Santarius pro ofsajd gól Keričovi, porazil Slovan Liberec tým 1. FC Slovácko 2:0.