Česká dvacítka porazila na úvod MS Austrálii

[b]Aktualizováno.[/b] Čeští reprezentanti do 20 let porazili v premiérovém zápase na mistrovství světa dvacetiletých v Egyptě Austrálii 2:1. První branku českého celku vstřelil Rabušic a pojistku přidal minutu před koncem Pekhart, v nastaveném čase pak už Australané jen snížili z pokutového kopu.

Svěřenci Jakuba Dovalila vstoupili do premiérového zápasu na mistrovství světa v Egyptě aktivně a s odhodláním vybojovat proti Austrálii první tři body. V úvodní půlhodině Češi svého soupeře přehrávali a vytvořili si také několik nebezpečných šancí.

Největší příležitost měl v 26. minutě útočník Rabušic, který se však po centru Zemana z levé strany nedokázal rychle zorientovat v pokutovém území a nepotrestal chybu australského gólmana Bouzanise. O dvě minuty později vyslal tvrdou ránu Mareček, ale jeho pokus proletěl těsně vedle pravé tyče. Australané v závěru první půle vyrovnali hru, avšak kromě volného kopu Hollanda, který bez problémů chytil Vaclík, nijak českou branku neohrozili.

Střeleckou smůlu protrhli čeští fotbalisté pět minut po změně stran. Zeman poslal z volného kopu přesný centr na hlavu útočníka Rabušice, jeho pokus se ještě otřel o tyč, ale nakonec zamířil do australské branky. Češi se po hodině hry zatáhli na svou obrannou polovinu a hlídali si jednobrankový náskok. Australané sice drželi míč na svých kopačkách, ve finální fázi ale postrádali větší kvalitu a často kazili vlastní šance nepřesnou přihrávkou.

Minutu před koncem pronikl do pokutového území Australanů Pekhart, přihrál míč na volného Wojnara, který byl faulován a Češi kopali pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Pekhart a ranou pod břevno stanovil průběžné skóre na 2:0. V nastavení nařídil mexický sudí velmi přísnou penaltu, když Mazuch postrčil jednoho z austalských fotbalistů. Kapitána Australanů Hollanda sice Vaclík napoprvé vychytal, ale kvůli předčasnému vběhnutí jednoho z hráčů do pokutového území se pokus opakoval a Holland napodruhé uspěl, i když jen korigoval na konečných 2:1.

Svěřencům Jakuba Dovalila se tak povedl vstup do šampionátu, už ve středu budou hrát o další body proti favoritovi skupiny z Brazílie. Ta v neděli deklasovala Kostariku a zvítězila 5:0.