Boleslav sérii bez výhry neprolomila, Brno má bod

Hráči Mladé Boleslavi remizovali v pondělní dohrávce 9. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti s týmem Brna nerozhodně 0:0. To vše i přesto, že měli po celé utkání trvalou převahu.

Mladoboleslavští toužili proti Brnu zlomit černou sérii bez vítězství. Pomoci jim k tomu měly změny v sestavě. Trenér Dušan Uhrin poslal od úvodního hvizdu na trávník tvořivého středopolaře Lukáše Opielu, který nahradil Sylvestreho.

Hodně vzruchu přinesla na Městském stadionu v Mladé Boleslavi hned druhá minuta utkání. Domácí fanoušci v ní hodně spílali hlavnímu arbitrovi Jílkovi, že neposoudil souboj mezi pronikajícím Lemmesou a obráncem Dvorníkem jako nedovolený. Středočeši byli aktivnějším týmem, ve 13. minutě poprvé otestoval bdělost brankáře Bureše ranou z dálky Procházka.

V 18. minutě nacentroval do pokutového území Mendy, hlavička Kuliče ale přesná nebyla. Ve 23. minutě zahrozili také hosté, po přímém volném kopu se k zakončení dostal Križko, jeho hlavičku bez problémů lapil gólman Šeda. Hned z protiútoku našel Mendy přesným pasem Táborského, ten ovšem nezamířil přesně. Ve 31. minutě uvolnil Polách Doška, brněnský forvard však brejk nevyřešil podle svých představ. Hra následně upadla do podprůměru a diváci na stadionu se nudili.

Středočeši vstoupili do druhého dějství znovu aktivněji. Procházkova střela ze 49. minuty ale Bureše vystrašit nemohla. O tři minuty později už mohli Středočeši své příznivce potěšit. Mendy vybojoval míč po souboji s Burešem, k míči se dostal agilní Lemessa, z otočky ale prázdnou bránu minul. V 57. minutě protáhl dobrou ranou z dálky brněnského brankáře levačkou Mendy.

Hosté se dopředu příliš nehrnuli, v 67. minutě to zkusil levačkou Da Silva, jeho pokus ale bez problémů zneškodnil Šeda. V 75. minutě přišla největší šance zápasu. Po závaru se k míči střídající Kysela, z malého vápna však přestřelil. Domácí tak mohl ztrestat Da Silva, jeho bomba jen těsně minula levou tyč Šedovy branky. Když v závěru neproměnil tutovku Rajnoch, rozešla se Mladá Boleslav s Brnem smírně 0:0.

Gambrinus liga, 9. kolo:

FK Mladá Boleslav - 1. FC Brno 0:0
Rozhodčí: Jílek - Filípek, Pospíšil. ŽK: Rolko - Lira, Križko, Smutný. Diváci: 3985.

Mladá Boleslav: Šeda - Djalovič, Rolko, Rajnoch, Kúdela - Táborský, Opiela (75. Sylvestre), V. Procházka, Mendy - Kulič (72. Kysela), Lemessa (59. Pecka).

Brno: Bureš - Dřížďal, Jílek (19. Červínek), Dvorník, Križko - Lira, Polách, Dostálek, Michna (72. Smutný) - Da Silva (84. Šural), T. Došek.