Real triumfoval i v deseti, Barca má jen bod

Fotbalisté Realu Madrid napravili své předchozí špatné výsledky a v utkání 9. kola španělské Primera División si poradili s Getafe 2:0. Tříbodovým ziskem se navíc “Bílý balet“ přiblížil vedoucí Barceloně, která ztratila v Osasuně výhru až v 93. minutě. Pětigólový debakl utrpělo Tenerife na hřišti Villarrealu.

Statistiky a aktuální tabulka Primera División

Kouč Realu Manuel Pellegrini doslova utekl hrobníkovi z lopaty. “Bílý balet“ se totiž v posledních zápasech velmi trápil a vedení klubu dokonce vyhlásilo, že pokud tým neporazí v lize Getafe a v utkání Ligy mistrů i AC Milán, kouč Pellegrini u mužstva skončí.

Na další bodovou ztrátu Realu to vypadalo i v ligovém zápase s Getafe. Ještě se nehrálo ani půl hodiny a po faulu na Soldada byl vyloučen Raúl Albiol. Oslabený Real se i přesto dokázal prosadit. V 53. minutě se trefil Gozalo Higuaín. Navíc o tři minuty později vyrobil hrubku v obraně Celestiny a argentinský útočník překonal Ustariho podruhé. Real tak částečně napravil ostudnou prohru 0:4 s třetiligovým Alcorcónem.

Madridský celek se navíc díky tříbodovému zisku přiblížil vedoucí Barceloně, která jen remizovala s Osasunou 1:1. Katalánci se prvního gólu dočkali až v 72. minutě, kdy skóroval Seydou Keita, který tak navázal na hattrick z minulého kola proti Zaragoze. Svěřenci kouče Guardioly ale poté neproměnili řadu dalších příležitostí a tak přišel trest. Ve třetí nastavené minutě si srazil do vlastní branky centr Camuňase stoper Piqué.

Na hřišti soupeře naopak nezaváhala třetí Sevilla, která se představila v Jerezu. Diváci se rozhodně nenudili, viděli spoustu brakových příležitostí. Větší klid v zakončení a větší zkušeností prokázali hosté. Svěřenci kouče Jiméneze poslal do vedení krátce před koncem první půle Álvaro Negredo. Jerez mohl ve druhém dějství vyrovnat, ale místo toho podruhé inkasoval. V 89. minutě pečeti výhru Sevilly 2:0 Luís Fabiano.

Na hřišti soupeře se dařilo i Valencii. Svěřenci kouče Emeryho zvítězili v Maláze 1:0, když se o jedinou branku zápasu postaral v 69. minutě obránce David Navarro. Valencia prožívá velmi plodné období, z posledních čtyř utkání získala deset bodů a ani jednou neinkasovala.

Ve svém trápení pokračuje i nadále Atlético, v jehož sestavě nechyběl obránce Tomáš Ujfaluši. Hosté sice byli po většinu zápasu lepším týmem, i přesto z hřiště Athleticu odjeli s nejtěsnější porážkou. Jediný gól utkání vstřelil už v 19. minutě domácí Javi Martínez. Stejným výsledkem skončil i duel na Mallorce, kam zavítal Santader. Tři body domácímu celku zařídil v 18. minutě útočník Pierre Webó.

Po katastrofickém startu do ročníku se zřejmě probouzí Villarreal. Loňský účastník Ligy mistrů v minulém kole zdolal Málagu a tři body získal i z duelu proti Tenerife. Po úvodní trefě Joseby Llorenteho se v úvodu druhého poločasu trefili během sedmi minut opět Llorente, Pires Rossi. Pověstného “bůra“ pak uštědřil nováčkovi v 89. minutě Cani. “Žlutá ponorka“ se rázem vyhoupla až na 13. místo.

Po třech bodech dlouho sahal i Espaňol v utkání proti Valladolidu. Barcelonský celek totiž vedl od 50. minuty po trefě Luise Garcíi a další šance zůstaly neproměněny. Hosté bojovali a v poslední minutě parádní střelou srovnal na 1:1 Haris Medunjanin.