Plzeň neudržela vedení, s Brnem jen remizovala

Mužstvo Viktorie Plzeň remizovalo v pondělní dohrávce 13. kola doma s Brnem 1:1. Na začátku druhého poločasu otevřel skóre slovenský útočník Plzně Marek Bakoš, sedm minut před koncem ale srovnal brněnský obránce Sus.

Začátek pondělní deštivé dohrávky patřil domácí Plzni, která si po úvodním oťukávání vytvořila mírnou převahu. Kluzký povrch znemožňoval kvalitní kombinaci a tak domácí těžili především z množství standardních situací, ze kterých několikrát ohrozili brněnskou branku.

Jako první zahrozil ve 22. minutě ze vzduchu David Bystroň, který si vyskočil na Horváthův centr a jeho hlavičku musel likvidovat až na brankové čáře reflexivním zákrokem brněnský gólman Bureš. Hosté se k výraznějšímu ohrožení plzeňské branky dlouho nedostali, až ve 40. minutě se Křižkův centr dostal v pokutovém území k útočné dvojici Došek - Rabušic, brněnský mladík chytře vybídl ke skórování Dostálka, ale také proti jeho střele se vyznamenal gólman, tentokrát domácí Michal Daněk.

Plzeňští fotbalisté těžko překonávali houževnatou brněnskou obranu, jejich akce byly často překombinované a postupem času se z herního projevu domácích vytrácela potřebná lehkost i přesnost ve finální fázi. Tři minuty před koncem první pětačtyřicetiminutovky se sice prodral do šance Horváth, jeho technický pokus z hranice šestnáctky ale znovu vytáhl mimo tyče brněnský gólman Bureš.

Po změně stran využil domácí celek chvilkové nekoncentrovanosti v brněnské obraně a v 51. minutě šel do vedení. Po pravé straně pláchl Rajtoral, jehož centr směřující do pokutového území zachytil na přední tyči důrazný Bakoš, kterého neuhlídal Sus, a plzeňský útočník zakončil přesně pod břevno padajícího Bureše. Brno se po inkasované brance začalo více tlačit do útoku, jeho veškerá snaha ale končila nepřesností a špatnou finální přihrávkou. Plzni se navíc otevřel prostor pro rychlé brejky.

V 77. minutě se řítil z pravé strany Kolář sám na brněnského gólmana, Bureš ale včasným vyběhnutím zmařil další plzeňskou gólovou příležitost. Sedm minut před koncem tak přišla pro domácí hodně studená sprcha - na přetažený centr ze standardní situace si naběhl obránce Sus a svým prvním ligovým gólem vyrovnal na 1:1. Vrátit tři body na domácí stranu ještě mohl tři minuty před koncem po centru Jiráčka útočník Rezek, ale jeho tvrdou ránu zblízka znovu vyrazil gólman Brna Bureš. Hosté tak především jeho zásluhou vezou z Plzně bod za remízu 1:1.