Kadlec pomohl Leverkusenu gólem udržet vedení

Obránce Michal Kadlec pomohl fotbalistům Leverkusenu první brankou v sezoně k domácímu vítězství 4:2 nad Mohučí. Podzimní mistr tak nezaváhal ani v prvním jarním kole a vede o dva body před Bayernem Mnichov.

Pětadvacetiletý český reprezentant, který promarodil velkou část podzimní části, vyrovnal v 15. minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu na 1:1. Krátce nato otočil vývoj zápasu domácí Švýcar Barnetta a na rozdíl dvou branek zvýšil po půlhodině talentovaný záložník Kroos. V druhém poločase snížil Bungert, ale švýcarský útočník Derdiyok uzavřel dvě minuty před koncem na konečných 4:2.

Poprvé od úvodního kola zvítězili fotbalisté poslední Herthy, kteří v Hannoveru vyhráli jasně 3:0. Celé utkání odchytal za hosty Jaroslav Drobný, naopak ani na lavičce nebyla zimní posila ze Sparty Praha respektive FK Moskva Roman Hubník.

Zápas rozhodly už v prvním poločase dvě branky Piszczeka a Raffaela v rozmezí tří minut. V druhé části se prosadil poprvé v novém dresu řecký útočník Gekas, který v berlínském celku hostuje do konce sezony z Leverkusenu. Domácí záložník Jiří Štajner k pěti podzimním brankám dnes žádnou nepřidal a dostal pouze žlutou kartu.

Vítězně vstoupili do jarní části fotbalisté Hamburku, kteří s Davidem Jarolímem a Davidem Rozehnalem v základní sestavě doma porazili nováčka Freiburg 2:0. První branku vstřelil v 7. minutě po Jarolímově přistrčení tvrdou ranou záložník Jansen. Skóre pojistil druhým gólem deset minut po přestávce Chorvat Petrič.