Bayern může slavit titul, Hertha se naopak loučí

Nejnavštěvovanější Bundesliga, oproti Premier League či Primera División zbytečně podceňovaná soutěž, právě ukrála předposlední část krajíce jménem "Sezona 2009/2010" a skoro by se chtělo říci, že je dobojováno, protože aby dostal v posledním kole čerstvý finalista Ligy mistrů sedmnáct gólů, to asi čekat nelze.

Pořadí nejlepších ligových kanonýrů

Ve hře nebyl nic menšího, než titul - pohárově nabuzený Bayern hostil ve vyprodané a bouřící Allianz Aréně, kam se tradičně vměstnalo 69.000 tisíc diváků, Bochum, která měla na lavičce nového kouče Dariusze Wosze. Magathovo Schalke zase nevyzpitatelný Werder Brémy, který disponuje nejlepším útokem soutěže.

V Mnichově bylo vesměs hotovo už po prvních pětačtyřiceti minutách. To když v 18. a ve 20. minutě rozvlnil síť po Robbenově, respektive Ribbéryho centru dvacetiletý talent Müller, jenž pouze zúročil trvalý nápor Van Gaalova mužstva, které ve druhém dějství díky stejnému muži ještě navýšilo skóre o gól a to, že aktuálně předposlední hosté také jeden přidali, už v celkovém součtu nic neznamenalo.

V Gelsenkirchenu v první polovině branka nepadla, v úvodu druhé skórovali dvakrát hosté a protože zůstal výsledek takový, jaký je, pohár pro mistra Německa s největší pravděpodobností připadne bavorskému velkoklubu, který tak stále může myslet na vysněný pohárový trouble. Pro hosty, kteří v posledních kolech prokázali skvostný finiš, znamenají trefy Özila a Almeidy pojištění třetího místa.
[img id="27334"]Hamburk, v jehož dresu hrál celý zápas Jarolím a na několik minut zasáhl do hry také Rozehnal, se snažil rehabilitovat za předčasný konec v Evropské lize a s Norimberkem si poradil přesvědčivě 4:0 i díky Van Nistelrooyovi. Ještě o dvě branky více pak vstřelili hráči zachraňujícího se Hannoveru, kteří přejeli Mönchengladbach 6:1. Štajner se ale na place ukázal jen v poslední čtvrthodince.

Bayer Leverkusen hrál na domácí půdě s Herthou Berlín smírně 1:1, když musel dohánět nepříznivý výsledek z první půle. Mužstvo, jehož branku hájí český reprezentant Václav Drobný, se naopak s prvoligovou scénou loučí.

Stejný výsledek si připsal Dortmund a to i přesto, že bosenský postrach obran Džeko vstřelil svůj jednadvacátý gól sezony a pro Wolfsburg držel na horké půdě Borussie vedení až do poslední desetiminutovky. Protože s Mohučí remizoval i Stuttgart, pohárové kandidáty zastihly sobotní zápasy v remízovém módu.

Německá liga - 33. kolo:

Bayern Mnichov - Bochum 3:1 (18., 20. a 69. Müller - 85. Fuchs)
Dortmund - Wolfsburg 1:1 (81. Stiepermann - 69. Džeko)
Frankfurt - Hoffenheim 1:2 (20. Schwegler - 80. a 88. Tagoe)
Hamburk - Norimberk 4:0 (19. a 25. Petrič, 9. Pitroipa, 73. Van Nisterlooij)
Hannover - Mönchengladbach 6:1 (16. Haggui, 23. Sergio Pinto, 27. Ya Konan, 38. Hanke, 53. Chahed, 74. Bruggink - 69. Herrmann)
Kolín nad Rýnem - Freiburg 2:2 (9. Tošič, 84. Freis - 31. a 57. Idrissou)
Leverkusen - Hertha Berlín 1:1 (59. Friedrich - 20. Raffael)
Schalke - Brémy 0:2 (55. Özil, 64. Hugo Almeida)
Stuttgart - Mohuč 2:2 (73. a 75. Marica - 52. Fathi, 63. Schürrle)