Milánský Inter vítězem Ligy mistrů!

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Madridské finále Ligy mistrů rozhodl ve prospěch milánského týmu Argentinec Milito. Trefil se dvakrát a Inter tak nad Bayernem Mnichov vyhrál 2:0. Holanďan Gaal si musí na další triumf v Lize mistrů počkat.

Všechno to načal Milito deset minut před koncem prvního poločasu, když si narazil míč se Sneijderem a chladnokrevně prostřelil Butta v brance Bayernu.

Do poločasu mohl Bayern inkasovat ještě jednou, ale tentokrát Sneijder po přihrávce Milita tváří v tvář Buttovi neuspěl.

Druhý poločas patřil Bayernu. Ten držel více míč na svých kopačkách, ale k velkým příležitostem to nevedlo. Když už se mnichovští dostali do zajímavé situace, vyřešil ji brankář César.

Definitivní rozuzlení finálového souboje přinesla sedmdesátá minuta. To se nádherně prosadil Milito kličkou do backhandu a prostřelil Butta podruhé.

Po zbytek zápasu se sice němečtí fotbalisté snažili s výsledkem něco udělat, ale marně. Mourinho slaví triumf nad svým učitelem. Teď je na trůně on a dobře to ví!

Nejen, že o výsledku finálového zápasu rozhodl výtečný útočník MIlito, ale rovněž kvalita stoperských dvojic. Pro Inter hrála vetší sehranost a zkušenost stoperů Sameula s Lúciem.

Van Buyten s Demichelisem ve středu obrany Bayernu měli velké problémy s rychlou hrou milánských útočníků. Především hbitý Milito jim dělal velké problémy. Není proto náhoda, že jeho dva rychlé průniky rozhodly o vítězství Interu 2:0.

I když oba týmy mají nejlepší obrany ve svých soutěžích, v přímé konfrontaci vyhráli na plné čáře stopeři ve službách italského celku. Jejich důraz a sehranost zápasu dominovaly. Mnichovští si ani přes tlak nedokázali vypracovat více brankových příležitostí a ve finále se branky nedočkali.

I když obrana Němců nebyla špatná, stačila dvě zaváhání a Inter je tvrdě trestal.

Bayern Mnichov - Inter Milán 0:2