Sparta nervózní koncovku zvládla a je druhá

[hot]REPORT Z UTKÁNÍ[/hot] Hráči pražské Sparty přicestovali s jasným cílem, a to odvézt si z Příbrami všechny tři body, vylepšit si tak místo v tabulce Gambrinus ligy a hlavně demonstrovat svou sílu před veledůležitým zápasem Ligy mistrů proti slovenské Žilině. To se svěřencům trenéra Chovance podařilo, Sparta vyhrála 1:0.

Aktuální tabulka Gambrinus ligy

Začátek utkání přinesl typickou kombinaci bránících hráčů, kteří měli na obou stranách stejný úkol, a to neztratit balón. Přestože to tak dlouho nevypadalo, k první zajímavé střele se dostal v šesté minutě z dálky Daniel Huňa. Jeho střela skončila ale jen těsně nad brankou gólmana Blažka.

Z nezáživného fotbalu, který byl na příbramském stadiónu k vidění během prvních deseti minut, se brankové příležitosti nevyklubaly. O zpestření se tak bouřlivým fanděním postarali až v 11. minutě sparťanští fanoušci, kteří do té doby drželi desetiminutovku ticha jako projevení úcty a tiché vzpomínky za smrt fanouška ze svého středu.

Přestože se i fotbalisté Sparty snažili ofenzívně prosadit, pečlivě organizovaná obrana, kterou hráčům Příbrami naordinoval jejich trenér Hřídel, nedovolovala žádné nebezpečnější sparťanské kombinace. Do ojedinělého zakončení se dostal po 23 minutách hry Juraj Kucka, ale ani jeho rána branku domácích neohrozila. I když to tak dlouho nevypadalo, Sparta se přeci jen dostala do vedení už v první půli. Po centru Kladrubského se po chybě jednoho z bránicích hráčů dostal k míči Bony Wilfried, tělem si odstavil obránce a s přehledem zakončil do protipohybu brankáře Hrušky. To bylo také to poslední, co se v prvním poločase odehrálo.

O velký rozruch se v 50. minutě postaral Jiří Kladrubský, který fauloval pronikajícího Pleška a vysloužil si červenou kartu. Z následujícího přimého kopu Příbrami chybělo jen málo. Tečovaná střela skončila těsně vedle pravé tyče Blažkovy branky. Na nastalou situaci reagoval kouč Chovanec posílením defenzívy, Adiaba vystřídal Kadlece.

Od sparťanského vyloučení se hra hodně přiostřila zvláště ze strany hráčů Příbrami. Výsledkem ale byla jen žlutá karta Pleška a hra téměř bez kombinací. Za nadprůměrnou akci z tohoto období hry lze snad označit jen střelu Pleška a následný pokus o rychlý protiútok Wilfrieda se Sionkem, ani jedna akce však neskončila brankou.

V 76. minutě se po rozehrávce rohového kopu z levé strany dostal k pěkné střele střídající Matějovský, jeho rána skončila jen několik desítek centimetrů vedle levé Hruškovy tyče. Na druhé straně měl blízko ke gólu Wágner, jeho pokus ale vyrazil Blažek. O několik minut později se ze sparťanské standardky trefil jen do břevna Matějovský.

V nervózním závěru utkání se již nic fotbalového nestalo. Pro vedení příbramského celku se ale jedna nepříjemná událost udála. Několik minut před koncem zápasu totiž zasáhl zapalovač hozený divákem Adiabu, a tak si pořadatelé jistě nějakou tu pokutu na svůj účet připíší.