Sedmý gól Markoviče přinesl Viktorce další 3 body

Za slunečného počasí a povzbuzování nabuzených diváků nastoupili ke svému druholigovému střetnutí hráči Žižkova. Soupeřem jim byl výběr Zlína, tedy předzápasový tabulkový soused. Domácí Viktorka chtěla po zaváhání v Sokolově navázat na dobrý výkon z vítězného utkání s Duklou Praha.

Jak už jsou fanoušci na Viktorce zvyklý, i tentokrát se červenobílí do svého soupeře pustili ve vysokém tempu. Dobré kombinace ale velice často postrádaly finální přihrávku. Když už se Žižkovu podařilo dostat se až ke střele, Zlín dobrou obrannou činností zakončení blokoval nebo pomezní rozhodčí zvedl praporek nad hlavu na znamení postavení útočícího hráče mimo hru.

Paradoxně se viktoriáni dostali do vedení ve chvíli, kdy se hra na hřišti vyrovnala a Zlín se čas od času dostal kombinační hrou na půlku Žižkova. Levý bek Viktorky Mojta vyslal dlouhý pas po levé lajně, obránce Zlína hlavičkoval směrem na svého brankáře. K míči se ale nejrychleji dostal kapitán hostí Ivo Zbožínek, nepochopitelně neuposlechl pokyn brankáře „hraj to“, nedorozumění využil štírek Markovič, přehodil gólmana a sám dovezl míč do prázdné branky, 1:0.

A pro Zlín mohlo být ještě hůř. Z volného přímého kopu z dobrých pětatřiceti metrů se do míče opřel Mojta, jeho rána ve vzduchu zaplavala a brankář Skácel střelu zlikvidoval jen s velkými problémy. To ale bylo z prvního poločasu vše podstatné.

Do druhého poločasu vtrhli aktivněji hosté. Do obrovské šance se ale na druhé straně po centru z pravé strany a následné chybě brankáře Skácela dostal Folprecht, který předvedl nádherný blafák. Na poslední chvíli se mu ale pod nohy vrhl Skácel a svou chybu nahradil bravurním zákrokem.

Hosté jakoby vycítili, že už není na co čekat, a tak začali hrát o poznání aktivněji než v poločase prvním. Závar před Vaclíkovou brankou neskončil gólem jen díky skvělým reflexivním zákrokům obránců. Na druhé straně z kraje vápna dobře pálil Markovič a z protiútoku se zase z hranice vápna pálil jen těsně nad Tomáš Poznar.

Celkem 1824 diváků sledovalo, jak se Viktorka zatáhla do defenzívy a měla štěstí, když se po standardní situaci a následné rozehře dostal k zakončení Zbožínek. Jeho technická střela skončila jen několik decimetrů vedle levé Vaclíkovy tyčky. Poslední desetiminutovka už nepřinesla příliš konstruktivního. Viktorka hrála, co potřebovala a bezzubý Zlín se už ke gólu neprotlačil.

Po pohledném prvním poločase upadl fotbal v druhé půli do druholigového průměru. Tři body si připsala Viktorka Žižkov a zaslouženě se posunula v průběžné tabulce na třetí místo.