Písek na Viktorce ještě nebodoval

V 11. kole ČFL přivítala Viktorka Žižkov na svém hřišti druhý celek tabulky Písek. Viktorce se v tomto období začíná výsledkově dařit. Drží čtyřzápasovou neporazitelnost a ze zápasů s Českými Budějovicemi, Slavií, Libercem a Pískem získala osm bodů. Písek v posledních týdnech odvrátil krátkou záříjovou výsledkovou krizi a úspěšně stíhá vedoucí celek Bohemians Praha. Na Viktorce však dosud v ČFL nebodoval.

V prvním poločase se hrál svižný fotbal, i když příliš střel na bránu vidět nebylo. Přesto se diváci v Měcholupech nenudili. V 8. minutě vyslal první střelu mezi tři tyče písecký Kubiš. Okolo 20. minuty hledal Heidenreich dvakrát nabíhající hráče před Bartalského bránou, bohužel chyběla větší přesnost v přihrávce.
V 25. minutě po dlouhém autu zkoušel Brusch z těžké pozice z otočky střelu k tyči, ale náš bývalý brankář Bartalský jeho projektil lapil do náruče. Pak přišla 32. minuta Brusch udělal ve vápně kličku Bartalskému, ale dostal se trochu z úhlu, a tak přenechal nesobecky míč lépe postavenému Martinu Kučerovi, který trefil prázdnou bránu za ležícím Bartalským – 1:0.
O dvě minuty později zkoušel na druhé straně střelecké štěstí Polodna, ale trefil pouze hradbu těl viktoriánské obrany. V poslední minutě poločasu zkoušel Zušťák přehodit Boháče. Ten jeho úmysl vystihl a na oblouček si počkal.
O poločase Viktorka dvakrát střídala a na hřiště se podívala i nová akvizice z Polska Mateusz Slodowy.
Do druhého poločasu nastoupila i nová posila Žižkova, Mateusz Slodowy, a byl to poločas spíše bojovný. Viktorka se nikam nehnala, Písek bojoval s nepřesnostmi. V 54. minutě mohl přidat druhý gól zápasu Slodowy poté, co vystihl rozehrávku soupeřových obránců, následnou střelu však uspěchal a bránu minul.
V závěru utkání mohly vstřelit gól oba týmy. V 88. minutě po rychlém brejku překopl Kubiš z bezprostřední blízkosti bránu. V 89. minutě obešel Slodowy Bartalského, dostal se však až k brankové čáře a neměl komu nahrát. Viktorka nakonec cenné vítězství uhlídala a po dobrém taktickém výkonu porazila silný FC Písek.

Po tomto výsledku se tak vedoucí Bohemians Praha vzdálila Písku už na 7 bodů.

Sestava Žižkov B: Boháč – Brabec, Musil, Černý, Heidenreich – Balík – Petřivý, Novotný (46. Houžvička), M. Kučera, Brusch (46. Slodowy) – Folwarczny

Sestava Písek: Bartalský – Held (80. Malý), Skopalík, Pastyrik, Pravda – Linhart, Polodna, Mašát, Kubiš – Zušťák, Chrdle (61. Červenka)

Žižkov B - Písek 1:0