Brno rozstřílelo Slovácko, Slavia České Budějovice

[hot]SOUHRN ZÁPASŮ[/hot] Poslední Brno se mohlo v případě plného bodového zisku proti Slovácku posunout z chvostu tabulky. Již úvodní poločas jasně napověděl, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. Během něho dali domácí čtyři góly a hosté navíc přišli o vyloučeného gólmana Filipka. Po změně stran přidalo Brno ještě tři branky a svého soupeře tak rozstřílelo 7:0! V dalších duelech Jablonec otočil zápas v Ostravě, která dohrála o deseti, na 3:1 a Olomouc porazila Bohemians taktéž 3:1.

Akutální ligové výsledky a tabulka

Brno znemožnilo Slovácko

Úvod zápasu vyšel lépe domácím. V deváté minutě se do vápna probíjel Střeštík, ale po souboji s Kunclem upadl a sudí pískl penaltu. Tu proměnil Tomáš Michálek a poslal Brno do vedení. Druhý přesný zásah domácích přidal ve 27. minutě po krásné patičce Kalabišky Rýdel, když zamířil do šibenice Filipkovy branky.

Další komplikace pro Slovácko přišla ještě v téže minutě. Kalabiška šel sám na gólmana Filipka, jenž pronikajícího hráče stáhl a viděl červenou kartu. Jeho místo zaujal Fryšták a hned musel čelit pokutovému kopu. Michálek se ani napodruhé nemýlil a přidal třetí zásah Brna. Ani ne za dvě minuty to bylo již o čtyři branky a Slovácko bylo zralé na ručník. Centr Střeštíka z levé strany vrátil do vápna Michálek na Kalabišku a ten nezaváhal.

Brněnský gólostroj se nezastavil ani po poločase. V 56. minutě se po centru Polácha dostal k odraženému míči Střeštík, jenž i díky teči poslal míč za Fryštákova záda. Šestý gól přidal po více než hodině hry opět Polách a stadión je v euforii. Sedm minut před koncem přidal sedmý zásah střídající Šamánek, kterému na vstřelení branky stačilo pouhých devět minut pobytu na hřišti. Další branka v Brně již nepadla, i tak si ale Slovácko odváží pořádný příděl...

KOMPLETNÍ STATISTIKY DUELU BRNO - SLOVÁCKO

Jablonec si dojel do Ostravy pro body

Jablonec mohl jít do vedení proti Ostravě již ve třetí minutě. Po rohovém kopu se do zakončení dostal Lafata, ale jeho hlavička skončila na břevně. Po necelé čtvrt hodině se předvedli i domácí. Centr Lukeše nedokázal přesně zasáhnout Vrťa. Míč se ale ještě přes Zehera a Varadiho dostal k Frejlachovi, ten však pálil vysoko nad. Gólová radost pro domácí přišla v 17. minutě, kdy penaltu nařízenou za faul Kovaříka na Zehera proměnil Neves a poslal Baník do vedení.

Po půlhodině hry se prosadil po Pitákově přihrávce Lafata, pro předchozí ofsajd ale nebyla branka uznána. Regulérní gól vstřelili Severočeši až ve 35. minutě, přesný centr Kovaříka zužitkoval vydařenou hlavičkou Pekhart. Ještě před poločasem se hostům podařilo výsledek otočit. Loučka obešel dva bránící hráče a technickou střelu z hranice vápna poslal neomylně do horního rohu branky.

Čtvrt hodiny před koncem špatně zpracoval míč gólman domácích Baránek, ten se odrazil k nabíhajícímu Pekhartovi, kterého Baránek fauloval mimo vápno a viděl červenou kartu. Přesilovku hosté využili již po sedmi minutách, kdy se do míče z 20 metrů opřel Piták a krásnou střelou vymetl levou šibenici.

KOMPLETNÍ STATISTIKY DUELU OSTRAVA - JABLONEC

Olomouc si poradila s Bohemkou

První vážnější šance přišla v Olomouci až ve 36. minutě, ale Hubník ve skluzu centr Vepřeka nasměroval pouze do břevna. Pět minut před poločasem se hráči Bohemians dožadovali odpískání pokutového kopu. Nelíbil se jim totiž zákrok gólmana Drobisze na Hartiga, píšťalka sudího však zůstala němá. O chvíli později udeřilo na druhé straně. Chytrou Bajerovu přihrávku poslal pohotově za Sňozíkova záda Navrátil - 1:0.

Jak skončil první poločas, začal i druhý. Tedy brankou. A opět se radovali domácí, které do dvougólového vedení poslal po Hubníkově centru Petr. O dvě minuty později se prosadil nádhernou ranou z 25 metrů i Hubník a bylo to 3:0. Olomoucký útočník si připsal již devátou letošní trefu. Dvacet minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje pro Bohemians Škoda, když po individuální akci snížil na 1:3, žádný obrat se ale nekonal.

KOMPLETNÍ STATISTIKY DUELU OLOMOUC - BOHEMIANS

Slavia po dlouhé době urvala tři body

Hráči pražské Slavie po osmizápasovém čekání poznali vítěznou radost a dlouhý půst ukončili stylově výhrou 4:0 nad Českými Budějovicemi. Vítězný tým tak poskočil ze sestupového pásma a bodově se ve vyrovnané tabulce dotáhnul na deváté místo, o které se dělí s Hradcem Králové. Přesvědčivý triumf Slavie svými trefami podtrhli Kisel, Hora, Čelůstka a Milan Černý. Hosté dohrávali bez vyloučeného Laštovky.

Slávisté před zápasem věděli o vysoké výhře Brna i hrozbě, že by mohli zůstat po 13. kole na úplném chvostu tabulky, což je možná vybudilo k hodně povedenému startu do utkání se soupeřem, na kterého ztráceli čtyři body. Už na konci druhé minuty totiž ze dvaceti metrů napřáhl záložník Kisel a svoji povedenou ránu proměnil už ve svůj šestý letošní gól.

Budějovice vypadaly mátožně, podobně jako při posledním nepovedeném venkovním vystoupení v Příbrami. Zatrnulo jí při dalších šancích Kisela a Vyhnala, který ale neukončil čekání na svůj první ligový gól. Hosté v prvním poločase ze svojí bezradnosti vystoupili jen jednou ale nejlepší budějovický střelec Ondrášek v 16. minutě selhal při své dorážce.

Slávisté při nástupu do druhé půle nechali zapomenout na nevýrazný konec úvodního dějství a hned budějovickou obranu zasypali řadou střel. Po té Kiselově v 50. minutě se k rázné gólové dorážce odhodlal útočník Hora, který ve třináctém ligovém zápase premiérově střelecky udeřil. Rozklad Jihočechů dokonal jejich obránce Laštovka. Ten si nechal dát dvě žluté karty rychle po sobě a půlhodiny před koncem pro něj zápas skončil.

Odevzdaní spoluhráči vzápětí nechali po trestném kopu Belaida prostor stoperovi Čelůstkovi, který jemnou tečí navýšil slávistické vedení už na tříbrankové a poprvé od loňského srpna zažil v lize gólovou radost. Pokud měli hosté ze Slavie komplex, protože z posledních osmi vzájemných zápasů uhráli jedinou remízu, tak se po dnešku musel ještě zvětšit.

Zmar Dynama v 74. minutě totiž dokonal čtvrtou trefou Slavie Milan Černý. Slávisté v lize soupeři naposledy nasázeli čtyři či více branek v říjnu před dvěma lety, kdy s pětibrankovým výpraskem odjíždělo Kladno.