Slavia ztratila další body, tentokráte v Příbrami

Výsledkové i herní zlepšení chtěla v Příbrami potvrdit Slavia, která v minulém kole po osmi zápasech poznala radost z vítězství při vysoké výhře 4:0 s Budějovicemi. Příbram nedokázala v posledních dvou zápasech vstřelit branku, proti Slavii se však již v sedmé minutě prosadil Klesa a poslal domácí do vedení. Na konečných 1:1 vyrovnal v úvodu druhé půle Hora.

Výsledky a tabulka aktuálního kola

Pouhý jeden bod dělil před výkopem mužstva Slavie a Příbrami. Sešívaní v posledním kole ukončili osmizápasovou sérii utkání bez výhry, když rozstříleli Budějovice 4:0 a formu chtěli potvrdit i v Příbrami. Již po sedmi minutách hry však prohrávali. Borkův centr z levé strany dokázal ve skluzu za Zlámalova záda usměrnit Klesa, čímž poslal Příbram do vedení.

V 19. minutě zahrával přímý kop Belaid, míč se dostal až k Milanovi Černému, ten však pálil vysoko nad. Z následného protiútoku zahrozili domácí, ale Macek nedokázal přesně přihrát a celou akci pokazil. Vzápětí mohl vyrovnat Vyhnal, ale z otočky míč napálil pouze vedle Hruškovy tyče.

Po půl hodině se mohl do střelecké listiny zapsal hostující Hora, ale po nechtěné přihrávce Pleška pálil z hranice vápna pouze do náručí gólmana. Sešívaní se snažili o vyrovnání a svého soupeře zatlačili na vlastní polovinu, ale skórovat nedokázali.

Pět minut po změně stran se do zakončení dostal trestuhodně osamocený Jakub Hora, jenž střelou do protipohybu gólmana vyrovnal na 1:1. Na druhé straně mohl vedení na kopačky domácího celku vrátit Divíšek, ale jeho střela šla hodně mimo.

Nepříliš atraktivní duel mohl v 84. minutě po hrubce Hlouška Huňa, ale v koncovce zcela propadl, když netrefil prázdnou branku. O chvíli později se mohli radovat hosté. Hruška neudržel míč v rukavicích, ten propadl až ke Kiselovi, jenž však neměl přesně seřízená mířidla. Obě mužstva si tak po závěrečném hvizdu rozdělila po jednom bodu za remízu 1:1.