Slovácko rozhodlo o výhře nad Příbramí po přestávce

V domácím prostředí zvítězilo Slovácko v sobotním utkání 23. kola Gambrinus ligy nad Příbramí 2:0. Bitvu dvou celku namočených do záchranářských bojů rozhodly trefy střelce Petra Švancary a Tomáše Košúta, jenž minutu před koncem zápasu nahradil právě Švancaru.

Souboj dvanáctého se třináctým celkem naší nejvyšší fotbalové soutěže byl zpočátku svázán nervozitou, neboť oba týmy ztrácí na sestupové pásmo pouze čtyři, respektive tři body. Nůž na krku měl před zápasem především kouč hostů Roman Nádvorník, jemuž poprvé pořádně zatrnulo ve 14. minutě. V ní domácí záložník Fujerik překonal vyběhnuvšího gólmana Hrušku a míč neomylně směřoval mezi tři tyče, z brankové čáry ho ale na poslední chvíli vykopl vracející se Plašil.

Jinak však první půle příliš vzruchu nenabídla. Oba celky se podle očekávání soustředily hlavně na cíl neinkasovat, a tak se divák v Uherském Hradišti dlouho nudil. Ve 45. minutě ho probudil pokus Korduly, jenž z dobré pozice mířil do okryté brány, míč ale včas zastavil jeden z obránců Příbrami.

Domácí se tak dočkali gólu až v úvodu druhé půle. Nejprve sice Ondřejka hlavičkoval z dobré pozice těsně mimo, v 52. minutě už ovšem udeřil forvard Petr Švancara. Ten si naběhl na pas za obranu a špičkou kopačky usměrnil míč za záda bezmocného Hrušky.

Teprve poté o sobě začali dávat vědět také útočníci Příbrami. Po 70. minutách se mohl prosadit Tomáš Pilík, jeho rána ale šla pouze do boční sítě. A o chvíli později neuspěl ani střídající Wágner, který z malého vápna trefil jen náruč běloruského brankáře Matalyhy. V 90. minutě za to hosty potrestal Tomáš Košút, který minutu před tím nahradil na hřišti Švancaru a střelou do prázdné brány definitivně rozhodl.

Slovácko tedy vyhrálo 2:0 a vzdálilo se předposlednímu Brnu na sedmibodový rozdíl, naopak Příbram je zase o něco blíže sestupu.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)

Branky: 52. Švancara, 90. Košút.
Slovácko: Matalyha - Kubáň, Kordula, Mezlík, Kuncl - V. Valenta (46. Ondřejka), Perůtka, J. Valenta (87. Starý), Fujerik, Urbánek - Švancara (89. Košút).
Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, Nohýnek, Pleško - P. Pilík (66. Koukal), Tarczal, T. Pilík, Videgla - M. Štochl (61. T. Wágner), Huňa (84. Papšys).