Plzeň ztratila vyhraný zápas, slávistické probuzení v závěru vítá Sparta

Viktoria Plzeň remizovala v pondělní dohrávce 25. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti ve Štruncových sadech se Slavií Praha 2:2. Branky lídra tabulky vstřelili ve 21. minutě D. Kolář a ve 28. minutě Ševinský, slávisté vyrovnali během posledních dvou minut střelami Kisela a M. Černého.

Domácí tým, který vede prvoligovou tabulku, na jaře v nejvyšší soutěži ještě neprohrál, ale v pondělí ztratil vítězství během posledních dvou minut základní hrací doby. Díky tomu nyní Sparta ztráci na Plzeň jenom čtyři body. Oba celky nastoupily v téměř nejsilnějších sestavách, domácím chyběl Neuwirth a hostům Janda kvůli karetním trestům.

Mužstvo Viktorie bylo v prvním poločase lepším týmem a využilo kvalitu své ofenzívy, zatímco Slavia ohrozila Romana Pavlíka v brance jenom střelami z dálky. Výtečný zápas hrál pravý záložník Plzně Milan Petržela, který si připsal asistence při obou brankách v prvním poločase. Ve 21. minutě unikl Petržela po přihrávce Limberského po lajně a poslal gólový pas Danielu Kolářovi, jenž se přesně trefil k tyči na 1:0. Rozhodčí však zřejmě přehlédli těsný ofsajd. Ve 28. minutě Petržela kopl roh, Bystroň míč prodloužil na hlavu svého kolegy ze stoperské dvojice Františka Ševinského, a ten zvýšil na 2:0. Ve 30. minutě Rezek trefil tyč Vaniakovy branky.

Slavia se bránila, ale hrála aktivně, často se pouštěla do protiútoků. K zakončení se však dlouho dostávala jen z větší vzdálenosti. Na Pavlíka postupně stříleli Koreš, Černý, Trubila, Hora, skutečně nebezpečná byla však jen dělovka Pospěcha z dobrých 25 metrů. Pavlík balón vyrazil a nikdo za slávistů nebyl poblíž, aby gólmana domácích překonal dorážkou.

Snaha Slavie o dobrý výsledek po dvou gólech poněkud ochabla, ale po přestávce byla opět velmi aktivní, avšak opět málo nebezpečná. Znovu střílela hlavně z dálky. Plzeňští kombinovali a v 53. minutě připravil Petržela další ideální šanci pro Horvátha. Kapitán Viktorie však hlavou netrefil. Až potom přišly skutečné příležitosti slávistů po kombinačních akcích. V 65. minutě střílel z velkého čtverce Pospěch, nepovedenou střelu však Pavlík kryl. V 68. minutě Pospěch přiklepl míč obránci Kaufmanovi, ale ten - tísněný Rezkem - vypálil těsně nad. V té době měla Slavia tlak, protože domácí po hodině hry polevili v ofenzívě, ubrali na důrazu i na přesnosti přihrávek, hosté získávali snadno mnoho míčů. Ovšem výtečně hrající stoperská dvojice Ševinský - Bystroň hosty nepustila do vážnější šance

V závěru oživení do hry Plzně přinesl střídající Ďuriš, který hlavně společně s Bakošem hodně zaměstnával obranu Slavie, ale ta hrála urputně dopředu až do poslední sekundy. A vyplatilo se jít to. V 89. minutě se nádherně trefil Karol Kisel a v 90. minutě sledoval šokovaný plzeňský stadion přesnou přihrávku Vlčka na Milana Černého, jenž sám před Pavlíkem nezaváhal a vyrovnal.