Ibrahimovič a spol. ještě oddálili oslavy titulu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Paris St. Germain o svém návratu na francouzský trůn po 19 letech ještě nerozhodli. V domácím utkání s Valenciennes v deseti vydřeli remízu 1:1 a tři kola před koncem soutěže se jejich náskok v čele tabulky před Marseille zmenšil na sedm bodů. Slavit mohou o příštím víkendu na hřišti třetího Lyonu.

Lídr tabulky bez potrestaných brankáře Salvatoreho Sirigua, Thiaga Motty, Davida Beckhama a Marka Verattiho prohrával od 17. minuty gólem Gaëla Danice. Na konci prvního poločasu přišel navíc o Thiaga Silvu, jenž dostal červenou kartu. Přesto domácí vybojovali alespoň bod, když sedm minut před koncem vyrovnal Alex.

Nejlepší střelec Ligue1 Ibrahimovič vyšel naprázdno a do pokoření třicetigólové hranice, kterou naposledy atakoval před dvaceti lety Papin, mu tři kola před koncem chybí tři přesné zásahy.

Fotbalisté Marseille už v sobotu porazili 2:1 Bastii díky dvěma trefám Andreho-Pierra Gignaka a pojistili si druhé místo, které zaručuje přímou účast v Lize mistrů. Třetí Lyon na ně ztrácí čtyři body.