Perleťový pohár získala v Žirovnici Bohemka

Jubilejní osmdesátý ročník tradičního letního turnaje o Perleťový pohár v Žirovnici vyhráli fotbalisté Bohemians Praha 1905. Ve finále porazili Jihlavu 2:1, když rozhodující branku vstřelil až v poslední minutě Lukáš Budinský. Třetí místo získal Baník Ostrava, který zdolal Banskou Bystrici 1:0.

V prvním semifinále vyhrála zaslouženě Jihlava nad Baníkem Ostrava, když využila dvě příležitosti. V obou poločasech vyzkoušel trenér František Komňacký rozdílné jedenáctky. Baník si za celý zápas nevytvořil žádnou vyloženou šanci.

Ve druhém semifinále se nováček Gambrinus ligy Bohemians Praha 1905 utkal se slovenským prvoligovým celkem z Banské Bystrice. Pražané otevřeli skóre po brance Kaliny, brzy ale bylo srovnáno po vlastním gólu Jindřiška. Stejný hráč však ještě do přestávky opět poslal "klokany" do vedení.

Vyrovnat se povedlo slovenskému týmu deset minut před koncem z penalty. Dvě trefy Adama Klavíka ze závěru utkání však znamenaly postup Bohemky do finále.

V duelu o třetí příčku Baník porazil Banskou Bystrici 1:0, když jediný gól zápasu vstřelil Baranek. Všechny duely se hrály na 2x40 minut.

V úvodu finále dostal do vedení Jihlavu Mešanovič, ale brzy srovnal Wojnar. Vítězný gól dal v poslední minutě krásným lobem Budinský.

Turnaj v Žirovnici:

Semifinále:

FC Vysočina Jihlava - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Branky: 28. Koloušek, 51. Přeučil. Rozhodčí: Janíček - Štuk, Novotný.

FC Vysočina Jihlava:
I. poločas: Hanuš - Košulič, Jungr, Vaculík, Kučera, Koloušek, Josl, Karlík, Masopust, Kopic, Mešanović.
II. poločas: Hanuš - Šourek, Urbánek, Kliment, Kryštůfek, Teplý, Mikula, Marcin, Kosak, Přeučil, Jánoš.

FC Baník Ostrava: Pavlenka - Kaprálik, Lukeš, Hable (55.Šichor), Kraut, Milosavljev, Fantiš, Mejíč, Frydrych, Kukec, Vengřinek.

Bohemians Praha 1905 - FK Dukla Banská Bystrica 4:2 (2:1)
Branky: 72. a 76. Klavík, 11. Kalina, 33. Jindřišek - 15. Jindřišek vl., 70. Faško z pen. Rozhodčí: Makovička ml. - Štuk, Makovička st.

Sestava Bohemians Praha 1905: Havránek - Jindřišek, Bartek (52. Moravec), Kolář, Kalina, Šmíd, Rada (56. Nerad), Šírl, Budínský, Klavík, Krch.

O 3. místo:

FC Baník Ostrava - FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)
Branka: 55. Baranek. Rozhodčí: Janíček - Novotný, Makovička st. ŽK: Popovič a Ferenčík (oba Ostrava).

Sestava FC Baník Ostrava: Bárta - Baránek, Šichor, Popovič, Ferenčík, Zawada, Vašenda, Holzer, Foltyn, Byrtus, Stronati.

Finále:

FC Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)
Branky: 2. Mešanovič – 11. Wojnar, 80. Budinský. Rozhodčí: Makovička ml. – Štuk, Novotný.

I. Poločas: Kotnour – Košulič, Jungr, Vaculík, Kučera, Koloušek, Josl, Karlík, Masopust, Kopic, Mašanovič.
2. poločas: Kotnour – Košulič, Šourek, Urbánek, Kliment, Kryštůfek, Teplý, Mikula, Marcin, Kosak, Jánoš.

Bohemians Praha 1905: Gábriš – Hauer, Košata, Wojnar, Dosso, Růžička, Moravec, Karamatič, Rada (41. Krch), Nerad, Havel.