Drážďanům proti Dukle nepomohl ani Trojan, Jablonec rozebral Poláky

V pátek nebyla v akci pouze česká reprezentace, ale i pražská Dukla, která změřila síly s účastníkem druhé bundesligy Dynamem Drážďany. Svěřenci Luboše Kozla si v mrazivém počasí připsali těsnou výhru, když se prosadili Pospěch a Néstor. Jediný úspěch domácího výběru zaznamenal český záložník Trojan.

Plzeň i Sparta budou v Tipsport lize chybět. Kdo další odmítl?

"Já jsem spokojený. Utkání splnilo svůj účel, sehráli jsem vyrovnané utkání se soupeřem, který hraje druhou Bundesligu a má svou kvalitu. Nastoupil na nás, byl rychlý a přímočarý směrem dopředu, my jsme se s tím vyrovnali. První půle dopadla nerozhodně 0:0, ale na šance byla 2:2, my dali tyč, oni břevno. Druhý poločas jsme začali dobře, dali jsme branku, mohli přidat i druhou, ale místo toho soupeř vyrovnal a o konečném výsledku rozhodl Néstor, což je dobře, protože potřebujeme, aby se chytil. Doufám, že se v utkání nikdo nezranil. Nastoupili i mladí hráči a dá se říci, že to docela zvládli a to všechno přispívá jen ke kladnému hodnocení celého utkání,“ uvedl na stránkách fkdukla.cz kouč Luboš Kozel.

Jablonec vyhrál nad zástupcem polské nejvyšší soutěže Lubin Zaglebie výraznějším rozdílem a v posledních dvou zápasech nastřílel deset branek. Proti patnáctému týmu Ekstraklasy, v jehož kádru je i útočník Michal Papadopulos, vstřelili všech pět gólů hráčí Baumitu. Rossi si dal sice vlastní gól, ale Vukadinovič, Vošahlík a dvakrát Novák už pálili do správné sítě.