Lafata a Krejčí vystřelili Spartě cenný skalp nad Lokomotivem

Sparta zatím nemá ve Španělsku pozitivní bilanci. Před pár dny nestačila na polský Lech Poznaň a v úterý odpoledne ji čekal Lokomotiv Moskva, který přezimuje v ruské Premier League na druhém místě se stejným počtem bodů jako lídr Zenit Petrohrad.

V České televizi protežují Spartu a urážejí Slavii – bude to řešit Rada ČT?

Tým, v jehož kádru figurují například Lassana Diarra, N´Doye či slovenský reprezentant Ďurica, už si navíc s Lechem na stejném místě poradil 3:1 a proti českému zástupci byl tedy mírným favoritem. Lokomotiv ostatně těsně vyhrál i poslední vzájemné měření sil, k němuž došlo v zimní přípravě v sezóně 2009/2010.

Trenér Vítězslav Lavička proto poslal do hry téměř to nejlepší, čím v současnosti disponuje a papírově možná nastoupila nejsilnější sestava Sparty během zimní přípravy. Jen na lavičce zůstali Čech, Švejdík, Krátký, Hybš, Vácha, Vacek, Přikryl a Bednář.

Sparta měla v prvním poločase výraznou převahu. Vytěžila z toho však jen jednu branku, když penaltu nařízenou ve 13. minutě po faulu na Ladislava Krejčího proměnil Lafata. S šesti góly nejlepší střelec letenského celku v přípravě mohl těsně před přestávkou přidat další gól, brankář Ilja Abajev však jeho nebezpečný pokus vyrazil na roh.

Zatímco do druhého poločasu nastoupila Sparta beze změn, soupeř vyměnil téměř všechny hráče. Z trávníku odešel například bývalý záložník Realu Madrid Lassana Diarra a nastoupil někdejší nejlepší střelec ruské ligy Roman Pavljučenko.

Ruský reprezentant se hned uvedl střelou z úhlu a i nadále byl Lokomotiv aktivnější. Sparta hrozila především z rychlých brejků a jeden z nich využil po přihrávce Jakuba Brabce v 78. minutě Krejčí, který přehodil vybíhajícího brankáře. Tři minuty před koncem sice snížil Sergej Tkačjov, Pražané si však už výhru vzít nenechali.

Další utkání Spartu, která v prvním zápase v Jerezu prohrála 1:2 s Lechem Poznaň, čeká ve čtvrtek, kdy prvoligový lídr nastoupí proti Ludogorci Razdgrad.