Víte, ve kterém časovém úseku je Lafata nejnebezpečnější?

V prvním jarním kole se dvaatřicetiletý útočník Sparty, nejlepší střelec posledních tří sezón Gambrinus ligy a český reprezentant v jedné osobě David Lafata připomněl dvěma přesnými zásahy. Na dvě branky potřeboval pět střeleckých pokusů, z nichž mezi tři tyče Brna mířily tři. Během 83 minut na hřišti rozdal kapitán letenského celku 28 přihrávek (17 z toho bylo přesných). Útočných a vzdušných soubojů absolvoval 34 a úspěšný byl ve dvaceti případech, s tím, že míč ztratil dvacetkrát a faulován byl čtyřikrát.

GL: 5 nejzajímavějších událostí úvodního jarního kola

Trenér Sparty Vítězslav Lavička se bude na jeho střelecké schopnosti spoléhat také v malém pražském derby v Ďolíčku proti domácím Bohemians 1905, kteří potřebují v boji o záchranu body jako sůl. Proti "Klokanům" by měl bývalý hráč Českých Budějovic, Austrie Vídeň či Jablonce odehrát ligový zápas s pořadovým číslem 300.

Podle dlouhodobých statistik by si na něj měli zelenobílí svěřenci kouče Jozefa Webera dávat největší pozor mezi 31. a 45. minutou, kdy zaznamenal největší počet 31 gólů. Nejméně se mu naopak daří v rozmeí 16. a 30. minuty, kdy se zapsal do střelecké listiny pouze čtrnáctkrát. Procentuelně vstřelil v průběhu kariéry více branek ve druhém dějství.

Věděli jste, že...

...v posledních pěti vzájemných utkáních Slavie s Duklou padla pouze jedna branka? Vítězství Slavie 1:0 v minulém utkání a zbylé čtyři utkání bezbrankové remízy.

...nejvyšším rozdílem v historii vzájemných utkání je výhra Sparty 5:0? Stalo se tak hned v prvním vzájemném utkání v roce 1993.

...Teplice s Olomoucí prohrály naposledy v září roku 2011? Od té doby dvakrát vyhrály a dvakrát remízovaly při skóre 8:4.

...se Jihlava s Libercem střetla pětkrát a ani jednou nevyhrála? Třikrát remízovala, dvakrát prohrála a vstřelila jedinou branku.

...v posledních třech vzájemných utkáních nevstřelil Baník Jablonci ani gól? A plných sedm jich obdržel.

...bilance vzájemných zápasů Brna a Příbrami je vyrovnaná? Oba týmy zvítězily 11 krát, remíz bylo 7.

...pouze v jednom z 15 vzájemných utkání Mladé Boleslavi a Slovácka nepadla ani jedna branka? Jediná remíza 0:0 se zrodila v květnu 2005.

...se jedná o premiérové utkání Znojma na stadionu Viktorie Plzeň a o historicky druhé střetnutí s tímto týmem? V minulém utkání prohrálo Znojmo 0:1.

Koubek: Očekávám od mužstva naštvanost a truc reakci