Mourinho: Schürrle je v zakončení chladnokrevný

Byl to jeho zápas. André Schürrle třemi góly zařídil Chelsea vítězství 3:1 na půdě Fulhamu a se stal teprve třetím německým hráčem v historii Premier League, který vstřelil v jednom zápase tři branky. Před ním se to povedlo Fredimu Bobicovi a Jürgenu Klinsmannovi.

Schürrle dal hattrick a Chelsea vede už o čtyři body

Schürrle zlomil londýnské derby na Craven Cottage po změně stran, kdy během šestnácti minut sebral domácím naději hattrickem. Skóre otevřel v 52. minutě, kdy technickou střelou zakončil svůj únik po přihrávce Edena Hazarda.

Další dvě trefy třiadvacetiletý německý útočík během pouhých čtyř minut. Z hranice velkého vápna zvýšil na 2:0 a po šikovné přihrávce Fernanda Torrese v 69. minutě poslal Chelsea už do třígólového vedení.

„V Premier League se stále učí, ale v zakončení je chladnokrevný. Před brankou se cítí v pohodě,“ řekl po utkání kouč Chelsea José Mourinho. „Je to dobrý zakončovatel, góly od něj očekáváme,“ přiznal portugalský lodivod, který byl spokojený s výkonem svých svěřenců jen ve druhém poločase.

„První poločas byl velmi špatný, po změně stran jsme se ale zlepšili a po dobrém výkonu jsme vybojovali důležité tři body,“ hodnotí Mourinho s tím, že Blues mají po porážce druhého Arsenalu na půdě Stoke (0:1) na čele tabulky Premier League čtyřbodový náskok.

Zaváhání "Kanonýrů" mohou využít hráči Manchesteru City. Pokud vyhrají ve středečním derby na půdě United, vyhoupli by se na druhé místo a na vedoucí Chelsea by ztráceli tři body.

Bývalý kouč Chelsea Vialli si nebere s Moyesem servítky!