6 největších omylů a chyb velkoklubů před startem sezóny?

6 největších omylů a chyb velkoklubů před startem sezóny?

Kdybychom se mohli vrátit do minulosti, řada z nás by určitě ráda změnila nejednu věc či špatné rozhodnutí. Totéž platí o renomovaných trenérech či manažerech, jimž v letním přestupovém okně 2013 ne vše vyšlo. Portál givemesport.com se podíval na zoubek hned šesti velkým klubům, které se mohly ohledně příchodů a nákupů zachovat trochu jinak a pakliže by vlastnily stroj času, pravděpodobně by tak učinily...

TOP 10 nejbohatších hráčů planety

6. Tottenham neposlouchal André Villas-Boase


Poté, co Tottenham inkasoval za Garetha Balea 85 milionů liber, investoval do nákupu sedmi jiných hráčů. Podle zákulisních zpráv ale portugalský manažer nesouhlas s podpisy hned čtyř fotbalistů včetně Erika Lamely, Nacera Chadliho, Vlada Chirichese a Christiana Eriksena. Nutno říci, že za ně Spurs dohromady utratili 56 milionů liber.

Kouč, který White Hart Lane opustil před pár měsíci, se nejspíš považuje za talentovaného a schopného manažera i po vyhazovu, nicméně úplnou kontrolu jako slavnější kolegové v Premier League neměl a příště si na hlavní slovo bude muset dát větší pozor. Nejdražší posila Erik Lamela stála 30 milionů liber, ale média o transferu píší jako o jednom z největších propadáků v historii anglické ligy.

Pokud by měl AVB větší vliv, do Londýna by přišli Hulk, Joao Moutinho a David Villa. Jestli by to klubu pomohlo a byl by to oproti současné situaci rozdíl, už se nikdy nedozvíme.

[break]
Kdo se dostal do ideální jedenáctky LM v novém tisíciletí?

5. Chelsea udržela Dembu Ba a zapůjčila Lukaka


José Mourinho odmítl nabídku, aby zamířil Demba Ba do Arsenalu a namísto toho dal svolení k tomu, aby šel Romelu Lukaku pryč na další sezónu. "Special One" naznačil, že se tak rozhodl sám hráč, který podle jeho slov rád mluví s médii, ale je jasné, že když už to nejde letos, drtivá většina fanoušků by nejlepšího střelce Evertonu ráda viděla na Stamford Bridge co nejdříve.

Senegalský reprezentant Ba nastoupil v Premier League od začátku jen ve dvou případech a připsal si tři branky, což není na 332 odehraných minut špatná bilance. Přednost ale dostávají jiní (Schürrle, Torres, Eto´o) a sám Mou v průběhu jinak úspěšného ročníku uznal, že mu opravdový střelec chybí.

[break]
Ze kterých evropských klubů jde ofenzivně největší strach?

4. Manchester City podepsal příliš mnoho útočníků


Když se stal manažerem City Manuel Pellegrini, měl jasný plán upsat celou řadu útočících hráčů. Tým z modré strany Manchesteru utratil za Alvara Negreda, Jesúse Navase a Stevana Jovetiče 60 milionů liber, ale díky pravidlům finančního fair play už nezbyly téměř žádné peníze na to, aby se posílila defenzíva.

Bývalý kouč Realu, Villarrealu či Málagy se rozhodl přivést "jen" zkušeného Martina Demichelise, což nebyl moc perspektivní příchod a ne každý jeho výkon v posledních měsících byl fanoušky přijat s povděkem.

Bývalý střelec Fiorentiny Jovetiš stál Citizens 22 milionů liber, ale moc startů ani branek nenasbíral. Pouhých 239 odehraných minut v Premier League hovoří za vše. Tím spíš, že byl navíc několikrát zraněn nejlepší střelec mužstva Agüero.

[break]
Pět hračiček nastupujících v Gambrinus lize

3. Barcelonská mystifikace ohledně Neymara


Barceloně záviděl snad každý klub světa, když se jí povedlo v létě loňského roku přivést ze Santosu na Camp Nou zázračné dítě brazilského fotbalu Neymara.

Katalánský kolos původně tvrdil, že se tak stalo za 48,6 milionů liber, ale po sérii zkoumání a zveřejnění několika zásadních dokumentů se zdá, že celkové náklady činily více než 71 milionů liber, což už není málo peněz.

Sandro Rosell byl kvůli propuknutému skandálu nucen odstoupit ze své prezidentské funkce. A Barca může za daňové úniky čelit obrovské pokutě, pokud tedy bude uznána vinnou. Už sice zaplatila více než 11 milionů liber, ale částka může jít ve finále ještě výše.

Neymar se tedy může stát nepřímo nejdražším hráčem historie!

[break]
„Drž hubu, ty vole,“ řval Řepka na Křetínského za jeho miliony!

2. David Moyes ignoroval trhliny v Manchesteru United


V průběhu svého prvního léta na Old Trafford neudělal nový trenér United David Moyes mnoho podpisů...

Jeho argumentace se poslouchala velmi dobře. "Pokud dostanete tým, který vyhraje ligový titul o 11 bodů, netřeba dělat žádné výrazné změny," hlásal nástupce respektovaného Sira Alexe Fergusona.

Bývalý manažer Evertonu sice mluvil o velkém jménu, ale ukázalo se, že byl na falešné stopě a veřejná prohlášení o zájmu toho a toho nakonec vyzněla naprázdno.

Jakmile soutěžní sezóna začala, Moyes začal ve svém mužstvu vidět závažné problémy, ale to už bylo na nějaké zásadní proměny příliš pozdě.

Ano, Marouane Fellaini je kvalitní hráč, ale na vrcholu sil ve své debutové sezóně v dresu "rudých ďáblů" určitě není a to i díky zdravotním problémům.

[break]
Nenadál porazil Slavii: nechal „zrakvit“ Boudjemuu, proti devíti Teplice skórovaly! (+ nová videa)

1. Arsenal podepsal ne až tak zářící superhvězdu


Fanoušci "Gunners" slavili, když Arséne Wenger v poslední den přestupového období pozvedl klubový rekord (42,5 milionů liber) a na Emirates Stadium dostal německého reprezentanta Mesuta Özila. Do té doby nebyla vynaložena ani libra a "něco velkého" bouchnout muselo.

Bývalý záložník Realu nabízí ve své první ostrovní sezóně jak okamžiky inspirativní, tak chvíle zklamání. To vše rovným dílem.

Arsenal bojuje o první titul po mnoha letech a to i přesto, aniž by měl v týmu minimálně dvacetigólového střelce, jehož každý tým kandidující na ligový primát potřebuje. Olivier Giroud sice i díky nebývalé podpoře kreativních záložníků za ním pálí slušně a již překonal svá loňská čísla, ovšem možná mohlo být i lépe.

Jak by vypadal Arsenal, kdyby nakonec přivedl Gonzalo Higuaína, nebo Karima Benzemu, kteří byli s Londýnem celé léto spojováni? Kdo ví, ale titul pro severní část Londýna by byl možná o něco blíže...

[img id="44061"]