Plzeňští začali demolovat Domažlice až po přestávce

[tag]POHÁR ČESKÉ POŠTY[/tag] Hráči Plzně porazili v odvetě osmifinále Poháru České pošty Domažlice 4:0 a po výhře 3:0 v prvním utkání jasně postoupili do čtvrtfinále. V něm narazí na Jihlavu. Viktoria o své výhře nad třetiligovým soupeřem rozhodla až v druhé půli, kdy se dvakrát trefil Ďuriš a další góly přidali Hrdlička s Rezkem, který se trefil poprvé od svého návratu do Plzně.

Sobotka, Babiš a spol. jsou proti stavbě národnímu stadionu

Trenér Dušan Uhrin mladší se rozhodl dát šanci hráčům z lavičky a z obvyklé základní sestavy poslal od začátku na hřiště jen Hořavu. Nesehranost na jeho svěřencích byla znát, a tak největší šanci první půle měly Domažlice, když Braun trefil břevno.

O poločase poslal Uhrin do hry Rezka s Ďurišem a ti hru Viktorie výrazně rozhýbali. Už po pěti minutách na hřišti Rezek vybídl k akci Štípka, ten se z úhlu snažil propálit bývalého plzeňského brankáře Ticháčka, který míč jen vyrazil a Rezek z dorážky otevřel skóre.

O sedm minut později se prosadil útočník juniorky Hrdlička a poté začal úřadovat Ďuriš. Při jeho první brance se opakovala podobná akce jako při úvodní trefě, když akci Štípka nejprve neúspěšně dorážel Bakoš, ale Ďuriš už se z druhé dorážky nemýlil. O tři minuty později navíc skóre uzavřel přesnou hlavičkou.

Pohár České pošty - odveta osmifinále:

Viktoria Plzeň - Domažlice 4:0 (0:0)

Branky: 69. a 72. Ďuriš, 50. Rezek, 57. Hrdlička. Rozhodčí: Berka - Kubr, Fišer. ŽK: Lukeš, Veselinovič (oba Plzeň). Diváci: 2038. První zápas 3:0, postoupila Plzeň.

Sestava Plzně: Bolek - Lukeš, Hubník, Chocholoušek, Kovařík (46. Ďuriš) - Štípek, Veselinovič, Hořava (46. Rezek), Končal - Wágner (58. Bakoš), Hrdlička. Trenér: Uhrin ml.