Slabší chvíle si přenesla Sparta i do čtvrtfinále poháru

[tag]POHÁR ČESKÉ POŠTY[/tag] Fotbalisté Sparty prohráli úvodní čtvrtfinále Poháru České pošty s Duklou 1:2. O branky domácích se na Julisce postaral bývalý Sparťan Jakub Mareš a z penalty Zbyněk Pospěch a připravili tak ligovému lídrovi první prohru od loňského července. Za hosty deset minut před koncem snížil Ladislav Krejčí. Odveta na Letné se hraje za týden.

Sobotka, Babiš a spol. jsou proti stavbě národnímu stadionu

Sparta oproti předchozímu ligovému utkání v Ostravě udělala v základní jedenáctce hned sedm změn, naopak Dukla nastoupila silné v sestavě. Přesto to ale byli hosté, kdo se v úvodu zápasu dostával do šancí. Nejprve Dočkalův volej ve vápně zablokoval Matěj Hanousek, chvíli na to po rohovém kopu pak sám před brankářem minul Juliš.

Dukla se rozehrála po dvaceti minutách a prakticky hned z první vážnější akce se prosadila. Po rohu v 37. minutě dostal dost času na hlavičku Mareš a k velké radosti několika desítek školáků, kteří tvořili velkou část návštěvy na Julisce, poslal domácí do vedení.

Do druhé půle vstoupila Dukla mnohem aktivněji a po šancích Štetiny a Pospěcha se po hodině hry dočkala i druhé branky. Pospěcha ve vápně fauloval Hybš a domácí útočník nařízenou penaltu ranou po zemi k tyči proměnil.

Sparta poté poslala na hřiště nejlepšího ligového střelce Lafatu a v 80. minutě snížila po povedené individuální akci Krejčího. Ve závěrečné desetiminutovce už ale vyrovnat nedokázala a připsala si druhou prohru v dosavadních 27 soutěžních zápasech v sezoně. Naposledy letenští padli na konci července v odvetě 2. předkola Evropské ligy na hřišti Häckenu.

Pohár České pošty - úvodní čtvrtfinále:

Dukla - Sparta 2:1 (1:0)

Branka: 37. Mareš, 65. Pospěch z pen. - 80. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Blažej, Pochylý. ŽK: Berger, Pospěch - Hybš. Diváci: 2943.

Sestava Dukly: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Kalouda, Hlinka, Marek Hanousek - Mareš (88. Engelmann), Pospěch (90.+3 Marek), Berger (79. Černý). Trenér: Kozel.

Sestava Sparty: Čech - Kadeřábek, Holek (46. Polom), Švejdík, Hybš - Vacek (70. Lafata), Hušbauer, Mareček - Dočkal (58. Krejčí), Konaté - Juliš. Trenér: Lavička.