Naděje Anglie zhasl Suárez, Uruguay si připsala první výhru

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Mužstvo Uruguaye porazilo ve skupině D Anglii 2:1 a udrželo šanci na postup. Obě branky jihoamerického celku dal v Sao Paulu Luis Suárez, jenž se do sestavy vrátil po zranění kolena. Za Anglii, kterou může ze hry o osmifinále vyřadit ve druhém utkání skupiny D Kostarika, pokud bude bodovat s Itálií, se poprvé na šampionátu trefil Wayne Rooney.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

V úvodním poločase se hrálo především opatrně. Jako první zahrozil v 10. minutě Rooney, z přímého kopu však mířil těsně nad. Vzápětí stejně dopadl uruguayský Cristian Rodríguez, který vystřelil zpoza vápna po nepovedeném odkopu Jagielky.

Po půlhodině byl velmi blízko opět Rooney, když ale jeho hlavička po přímém kopu Gerrarda skončila na břevně, přišla Suárezova chvíle. Nejlepší střelec uplynulého ročníku anglické ligy dostal po nenápadné akci centr od Cavaniho a zamířil přesně do protipohybu brankáře Harta.

Další zásah mohl přidat Suárez v úvodu druhého poločasu, s jeho pokusem přímo z rohu si však Hart poradil. Tlak Uruguaye pokračoval i nadále a Cavani šel sám na branku, trestuhodně však zamířil mimo.

V 54. minutě měl velkou šanci vyrovnat Rooney, z malého vápna ale pouze trefil uruguayského brankáře Musleru. Lépe už si vedl o deset minut později, kdy po akci Sturridge s Johnsonem uklidil míč do prázdné branky a při desátém startu se dočkal první branky na mistrovství světa.

Dlouho se z ní však neradoval. Pět minut před koncem se totiž po dlouhém výkopu dostal k míči Suárez a druhým gólem v zápase strhl vítězství na stranu Uruguaye. Po zápase ho proto spoluhráči po zásluze odnesli ze hřiště na ramenou.

Podrobné statistiky duelu Anglie - Uruguay jsou zde.

Casillas: Od první chvíle bylo vše špatně. Alonso: Naše know-how je pryč