Hušbauer a Nešpor zařídili těsné vítězství Sparty s Bohemians

[hot]PRÁVĚ SE HRAJE[/hot] Sparta odstartovala nový ročník SYNOT ligy těsnou výhrou na půdě městského rivala 2:1. Letenští porazili Bohemians po hrubé chybě brankáře, kterou potrestal Nešpor a zásahem nejlepšího střelce minulého ročníku Hušbauera. Domácí se zmohli jen na snížení, o které se postaral Šmíd.

Je pravda, že Newcastle se zajímal, přiznal Krejčí

Sparta se mohla opřít o zraněné navrátilce Hušbauera a Costu, naopak stále chybí Matějovský a Krejčí. Horko před brankou Bičíka bylo v 19. minutě, kdy tvrdou střelu Moravce vyrazil brankář jen k Mikušovi, který však z dorážky trefil pouze břevno. O sedm minut později domácí gólman Havránek zaváhal při malé domů, kdy chyby využil Nešpor a odchovanec Bohemians neměl problém zakončit do prádné branky.

Ve druhém poločase se opět měnilo skóre po devíti minutách, kdy po Lafatově přiťuknutí nekompromisně zakončil Hušbauer. Vzápětí se však trefil domácí Šmíd hlavou. Stav utkání se již neměnil, a tak si Sparta odváží z prvního zápasu tři body.

Synot liga - 1. kolo:

Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 1:2 (0:1)

Branky: 56. Šmíd - 26. Nešpor, 54. Hušbauer. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Pochylý. ŽK: Růžička - Hušbauer. Diváci: 5000.

Bohemians: Havránek - Růžička, E. Brabec, Šmíd, Kalina - Krch (75. Lietava), Jindřišek - Moravec, Rada, Engelmann (62. Bratanovič) - Mikuš (87. Artemuk). Trenér: Pivarník.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Hušbauer (90.+1 Kováč), Vácha, Dočkal - Přikryl (79. Breznaník), Lafata, Nešpor (70. Vacek). Trenér: Lavička.

Jak vypadá nejrychlejší mužstvo české nejvyšší soutěže?

Falešná kritika - Sparta se nemusí nikomu omlouvat. Koeficient je věcí každého klubu